Rusza Sejmik Mineralogiczny

Rusza Sejmik Mineralogiczny

Dziś (piątek) wieczorem rozpoczyna się II Lwówecki Sejmik Mineralogiczny. Trzydniowe spotkanie odbywa się w ratuszu w Lwówku Śląskim. Choć ma „branżowy” charakter otwarte jest dla publiczności.

Oznacza to, że we wszystkich wykładach i warsztatach prowadzonych przez fachowców uczestniczyć mogą wszyscy chętni, a nie tylko akredytowani goście. Na zwiedzających czekać też będzie specjalistyczna giełda mineralogiczna oraz kilka wystaw kolekcjonerskich przygotowanych przez uczestników imprezy.

Sejmik potrwa do niedzieli 26 października. Dziś, czyli w piątek o godz. 18.00 odbędzie się uroczyste otwarcie spotkania. Tuż po nim zaplanowano wernisaż wystawy fotoreportażu z tegorocznego XI Lwóweckiego Lata Agatowego, którą oglądać będzie można przez wszystkie dni trwania imprezy oraz obrzędy walońskie i oficjalną inaugurację przygotowań do przyszłorocznego Lwóweckiego Lata Agatowego.

W sobotę od 10.00 do 17.00 czynna będzie sejmikowa giełda minerałów oraz wystawy kolekcjonerskie. Po 17.00 rusza cykl wykładów i prelekcji, które potrwają do późnych godzin wieczornych. W niedzielę giełda i wystawy czynne będą od 10.00 do 16.00.
Szczegółowy program wydarzenia w aktualnym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” (43/2008).

 

Rusza Sejmik Mineralogiczny

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.