Ruszyła akcja "Bezpieczna zima"

FOT. KWP Wrocław

Choć do ferii zimowych jest jeszcze trochę czasu (dla województwa dolnośląskiego zaczną się 10 lutego 2020), to w Karpaczu już ruszyła akcja "Bezpieczna zima".

W ramach programu policjanci, goprowcy, leśnicy i strażacy będą uczyć młodych ludzi bezpiecznego zachowania się na stokach, podczas górskich wycieczek po lesie i szlakach oraz zabaw na lodzie. Na stokach pojawią się policjanci na nartach. Zadbają o bezpieczeństwo narciarzy.

Podczas inauguracji programu, która odbyła się 13 grudnia w Karpaczu, dzieci i młodzież mogli obejrzeć sprzęt ratowniczy, wziąć udział w grach i zabawach związanych z zimą.

- Chodzi o zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród turystów oraz przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia osób narażonych w różnych sytuacjach na wyziębienie organizmu - wyjaśnia Kamil Rynkiewicz z zespołu prasowego KWP we Wrocławiu.

Odbyły się nie tylko pokazy sprzętu ratunkowego, w tym wykorzystywanego w ratownictwie górskim, ale także policyjni wodniacy zaprezentowali quady, wykorzystywane w trakcie prowadzonych akcji w trudno dostępnym terenie. Niemałą atrakcją była wizyta policyjnego Komisarza Lwa.

Działania mundurowych ukierunkowane są na edukację dzieci i młodzieży na temat bezpiecznego zachowania się w okresie zimowym oraz na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród turystów, w tym zapobieganie kradzieżom sprzętu zimowego oraz wypadkom wynikającym ze zbyt brawurowej jazdy na nartach, snowboardzie, sankach itp. Ważna jest także wiedza jak pomóc w zimie osobom bezdomnym, samotnym oraz osobom nietrzeźwym, przebywającym na wolnym powietrzu.

Program Bezpieczna Zima realizowany jest DUM oraz KW Policji we Wrocławiu.

festyn (1).jpg
festyn (2).jpg
festyn (3).jpg
festyn (5).jpg
festyn (8).jpg
festyn (9).jpg
festyn (11).jpg

Komentarze (1)

10 lutego to zaczną się ferie dla m.in. dolnośląskiego. Wcześniej, bo już 13-26 stycznia 2020 r. przyjadą do nas gwiazdy z lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.