Są chętni, by budować ośrodek w Jakuszycach

wizualizacja: DPIiN

Trzy firmy ubiegać się będą o kontrakt na budowę Ośrodka Narciarstwa Biegowego i Biathlonu w Jakuszycach. Dolnośląski Park Innowacji i Nauki, prowadzący w imieniu samorządu województwa to przedsięwzięcie, otworzył oferty w kolejnym przetargu na wykonawstwo. Drugi przetarg trzeba było ogłosić, bo już wcześniej wybrany wykonawca nie podpisał umowy. Może się to jednak okazać korzystne dla projektu, bo startujące firmy zaproponowały lepsze warunki od poprzednio przyjętych.

W ubiegłorocznym przetargu wybrano konsorcjum z liderem PB Inter System PPP, a wartość robót określono na 159 mln zł. Umowa miała być podpisana w lipcu, ale „nie została podpisana z winy konsorcjum” – informował prezes DPIiN Sebastian Kęcki.

Czas na zgłaszanie ofert w kolejnym przetargu minął kilka dni temu. Zgłosiło się trzech wykonawców. Najtaniej ośrodek gotowa jest wybudować spółka PORE  wraz z Elektromontażem Rzeszów i AKME - zaoferowali wykonawstwo za 142 mln zł. Firma Torpol zaproponowała 153 mln zł netto, A konsorcjum IDS Bud i Mosty Łódź – 154 mln zł.

- Umowa zostanie podpisana w marcu, a w kwietniu firma rozpocznie prace – zapowiada prezes Kęcki. Zapewnił przy tym, że terminy realizacyjne nie powinny ucierpieć w związku z tym opóźnieniem. W najbliższym czasie i tak raczej nie prowadzono by zaawansowanych robót, a zaplanowane na ten okres prace studyjne i badania środowiskowe są wykonywane. Termin ukończenia inwestycji na przełomie 2019/20 jest całkowicie realny.

Komentarze (13)

Slowo "najtaniej" jest tu kluczowe.

no wlasnie. slynne kolko rolnicze nie wykazalo zainteresowania?

To kto w końcu b będzie budował?

Pewnie nikt. Rozejdzie się po kościach.

Jakaś dziwna ta architektura (o ile tak ma wyglądać jak na załączonym obrazku), niby nie monument o dziwnej kolorystyce, a jakby obiekt przypominający militarny?
Wyczuwam w tym rękę byłego ministra Obrony...

Raczej dać na sport ,na ośrodek w Jakuszycach niż na jakieś tam fanaberie niby ojca rydzyka .
Kiedy nastąpi rzeczywisty rozdział ,podział państwa i rzymskiego katolicyzmu?

wal się

Takie poglądy to czysty komunizm. Czym się kończą - Wenezuela, Korea Północna,ZSRR,UE, III Rzesza. Tacy ludzie jak Hitler, Stalin, Lenin, Polpot, Mao, Trocki (guru Merkel, Macrona, Róży Thun von Schleswig-Holstein i innych komisarzy ludowych) potrzebują krzewienia takich poglądów, bo tylko wtedy będą mogli do końca wziąć ludzi za ..... twarz.

Niech budują ile się da, póki nie wszedł jeszcze zasiłek matka 4 dzieci + .

Tobie Niemieckie media tak zrylu beret,ze nawet Boleslawiec nie pomoze.

Wy niedlugo to nawet podczas jedzenia kaszy mannej to bedziecie widziec Rydzyka i Macierewicza. Popaczcie co Niemieckie media potrafia zrobic z czlowieka.

chyba firma PORR - bo PORE to chyba kosmetyki robi ? Ale co tam i tak bieda :P

Gdyby tam galerię mieli zbudować to wszystko migusiem by się odbywało i w ciągu roku stałaby i czekała na miliony spragnionych oglądania wystaw. Ale to jest inwestycja samorządowa więc najpierw musi się odbyć 1500 przetargów i po 20 latach powstanie. A szkoda , bo teren aż prosi się o taką inwestycję.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.