Siatkarki IKS-u 0:3 z AZS-em

Młody zespół Integracyjnego Klubu Sportowego Jelenia Góra po raz pierwszy zaprezentował się przed własną publicznością. O trzecioligowe punkty podopieczne trenera Jerzego Sarny powalczyły z AZS-em Uniwersytet Przyrodniczy. Wrocławskie rywalki z kompletem dwóch zwycięstw prowadziły w tabeli.

W jeleniogórskiej inauguracji niespodzianki nie zanotowano. Liderki przekonywająco zwyciężyły 3:0. W pierwszym secie było 25:18. W drugim dziewczęta z IKS-u zagrały fatalnie, zdobyły tylko 10 punktów. W trzeciej partii (25:22), już na siłę nie atakowały. Zaczęły myśleć i dostrzegać, w którym miejscu na boisku znajduje się każda z sześciu siatkarek AZS-u. Dlatego były meczowe punkty po „kiwkach” i dłuższych wymianach piłki zakończonych mocnym, skutecznym atakiem. Prowadziły nawet 13:11.

- Chcielibyśmy, aby damska liga na dłużej zagościła w Jeleniej Górze, początki są trudne, ale gdy siatkarki nabiorą doświadczenia będzie lepiej - zapewnił trener Jerzy Sarna. - W I i w II rundzie systemem „każdy z każdym”, rozegramy po cztery spotkania. Wierzę, że mój najmłodszy zespół 17 i 18-letnich siatkarek zacznie wygrywać choćby seta w każdej III-ligowej konfrontacji.

Wcześniej IKS JG przegrał w Trzebnicy z Gaudią 0:3. Kolejny mecz w gościnnej hali SP 10 beniaminek Errea III ligi kobiet zaplanował dopiero 4 stycznia 2014 roku z wiceliderem UKS-em Tygrysy Strzelin.