Siatkarki IKS-u bez zwycięstwa

Zawodniczki z Integracyjnego Klubu Sportowego „Jelenia Góra” czwarty sezon grają w ZINA III lidze, czyli w najniższej na Dolnym Śląsku klasie rozgrywkowej w piłce siatkowej kobiet. Zespół trenera Jerzego Sarny rywalizuje w ośmioklubowej grupie A. Podobnie jak w minionych sezonach jeleniogórzankom nie udało się jeszcze choćby raz wygrać.

Do rozgrywek 2017/2018 zgłoszono 17 dziewcząt, głównie z roczników 1999 i 2000. To uczennice drugich i trzecich klas miejskich szkół licealnych i techników. Póki co, siatkarki IKS-u mają na koncie trzy porażki. Z dorobkiem jednego ligowego punktu, w setach 2-9, zamykają tabelę III ligi.

W inauguracyjnym spotkaniu w Lubinie młoda drużyna z Jeleniej Góry była bliska historycznego sukcesu, jednak ostatecznie przegrała 2:3 w tie-breaku z UKPS-em. Siatkarki IKS-u były lepsze od rywalek w pierwszym (25:18) i w trzecim secie (25:13). W pozostałych uległy 13:25, 23:25 i 13:15. W dwóch następnych meczach III ligi jeleniogórzanki zostały rozbite po 3:0 przez MUKS Ziemia Milicka Milicz i UMKS Volley Głogów. Siatkarki IKS-u ambitnie walczyły w każdym secie, jednak w kilku zostały wyraźnie zdeklasowane.

W najbliższą sobotę, 2 grudnia o godzinie 16, w jeleniogórskiej hali ZST „Mechanik” przy ulicy Obrońców Pokoju drużyna IKS-u zagra z liderkami III ligi z MGLKS-u Sobieski. Rywalki z Oławy nie ukrywają drugoligowych aspiracji. Jako jedyne w grupie A mają komplet dziewięciu punktów, w setach 9:0.