Siatkarki IKS zwycięskie...po walkowerze

W ósmej kolejce ESA Dolnośląskiej Ligi Kobiet kibice jeleniogórskiej drużyny Integracyjnego Klubu Sportowego liczyli na pierwszy w czwartym sezonie występów w III lidze komplet punktów. Niestety, w sobotni wieczór (27 stycznia), zespół trenera Jerzego Sarny został pozbawiony sportowej rywalizacji. Jego podopieczne były bardzo rozżalone, rozgoryczone i na czwartkowym treningu nie ukrywały złości.

Rewanżowego meczu za porażkę 2:3 po tie-breaku z pierwszej rundy nie było. Przedostatnia, siódma w tabeli (tylko 2 pkt., w setach 3:20), ekipa UKPS-u Lubin została wycofana z rozgrywek z powodu kłopotów kadrowych. W takiej sytuacji działacze Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej przyznali jeleniogórzankom walkowera 3:0 (w setach po 25:0). To pierwszy, choć nietypowy, ale historyczny komplet punktów IKS-u JG po siedmiu z rzędu przegranych spotkaniach.

Siatkarki z Jeleniej Góry są nadal outsiderkami ESA III ligi kobiet. Najbliższy mecz rozegrają 3 lutego w Miliczu z wiceliderkami tabeli z MUKS-u Ziemia Milicka.