Siatkarze Kolegium znów wygrywają

We wspaniałym stylu wywalczyli kolejne zwycięstwo siatkarze Kolegium Karkonoskiego. Podopieczni Wojciecha Lary wygrali na wyjeździe z MPK Bogatynia 3:0

Było to kolejne zwycięstwo w walce o miejsca VI – XI w IV lidze męskiej siatkówki.
Nikt z jeleniogórzan nie spodziewał się, że mecz z teoretycznie słabym przeciwnikiem przerodzi się zaciętą batalię do jakiej doszło w Bogatyni. Mimo, że jeleniogórzanie nie stracili seta w tym meczu, spotkali się ze sporym oporem ze strony czwartej drużyny tabeli.

Sporo kosztowała przeprawa jeleniogórskiego zespołu, który niemal w każdym secie musiał grać do samego końca. W pierwszej partii zespół z Bogatyni był bardzo blisko sprawienia niespodzianki. Podobnie było w drugim zaciętym secie, lecz w kluczowych momentach nie zawodził jeleniogórski atak oraz blok. W trzecim secie również trwał zacięty bój o każdy punkt, lecz gospodarzom nie udało się już odwrócić losów spotkania.
Trzeba dodać, że drużyna z Bogatyni dokonała sporych wzmocnień personalnych, poszerzając swoją kadrę i podnosząc poziom siatkarski drużyny.

- Był to zacięty pojedynek, w końcu zaczęliśmy wygrywać w końcówkach setów, co jest bardzo pocieszające i mobilizujące. Pokazaliśmy, że potrafimy wygrywać też z teoretycznie słabszymi przeciwnikami, którzy potrafią napsuć sporo krwi .Po męskich rozmowach z moimi zawodnikami w zespole widać było werwę i wolę walki, co bardzo mnie cieszy - powiedział trener jeleniogórskiej drużyny Wojciech Lara

Cała drużyna zasługuje na pochwałę w tym niełatwym spotkaniu. Trenerowi jeleniogórzan podobała się gra na rozegraniu, która wynikała również z dobrego przyjęcia. Do Bogatyni nie pojechali Jakub Nowotny i Kamil Krężel.

MPK Bogatynia – AZS KK Jelenia Góra 0:3 (26:28, 26:28, 23:25)
AZS KK: Rafał Stasiak, Tomasz Romańczyk, Karol Mroczkowski, Jerzy Tabaka, Andrzej Kałużny, Kacper Dyl, Marcin Florkowski, Marcin Lara, Michał Stanowski, Przemysław Cisek.