Śmietnisko w drodze do urzędu

Śmietnisko w drodze do urzędu

Już trzy tygodnie monituje mieszkaniec Kowar do urzędu I Zakładu Eksploatacji Zasobów Komunalnych w Kowarach, żeby uprzątnięto śmieci z podwórka przy Staszica 4. Bezskutecznie.

- Do czterech pojemników odpady wyrzuca kilkanaście rodzin, także z domu przy ul. Ogrodowej.Trzeba częściej wywozić, albo dostawić pojemniki - mówi pan Mariusz. Dodaje, że problem z pewnością nie pozostaje niezauważony, choćby dlatego, iż koło śmietniska wiedzie droga do urzędu. Pracownicy magistratu mijają więć śmieciowy bałagan regularnie. Mieszkaniec Kowar wskazuje, że brzydki obrazek mijaja też dzieci idące do pobliskiej szkoły. - Piękną mają lekcję gospodarności i estetyki - podsumowuje pan Mariusz. Liczymy, razem z mieszkańcami Kowar, że śmieci nie tylko zostaną szybko usunięte, ale też ktoś pomyśli nad systemowym rozwiązaniem, aby po prostu mieściły sie w kubłach - czy to za sprawą większej ich ilości, czy większej częstotliwości wywożenia. 

 

Zdjęcia przesłał nam mieszkaniec Kowar.

DSC_0076.JPG
DSC_0072.JPG
DSC_0073.JPG

Komentarze (7)

Ogólnie w naszym mieście jest jakaś tragedia...

wiedzieliście, że JG jest tak wysoko na tej liście??
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/miasta-z-najwiekszym-stezeniem-pylu-pm10/...

To nie tylko problem w tym miejscu. Całe Kowary toną w śmieciach. Dla przykładu podwórko przy Górniczej 4. Często odwiedzam tam znajomych i za każdym razem stojący przed blokiem pojemnik na śmieci aż kipi. Po prostu syf. Więc albo trzeba dostawić dodatkowy pojemnik, albo częściej opróżniać ten jeden. Jak wywozem śmieci zajmowała się firma BiM to było w miarę dobrze. A teraz robi to firma z Jeleniej Góry i przyjeżdżają po śmieci chyba raz na tydzień.

chyba " na drodze do urzedu" ........

"w drodze" , bo to śmietnisko w końcu do tego urzedu dojdzie

czego wymagać od społeczności? ktoś to kreuje, dając przykład - np.kto? ten co nakłada mandaty za nieporządek wkoło obiektów kontrolowanych. Szkoda, że nie można załączyć fotki, która dowodzi o kreowaniu zachowań zaniechanym czynem kontrolującego. No bo niby skąd ma iść przykład?

Astrid, mało powiedziane tragedia.....
dopóki sanepid prowadził monitoring zanieczyszczeń powietrza dopóty wyniki nie wskazywały takich zanieczyszczeń. Nic mi nie wiadomo, że w międzyczasie powstały zakłady produkcyjne....,. Teraz to wiemy, że z 38 miast jesteśmy na 5 miejscu w 10-tce najbardziej zanieczyszczonych, bo zajmuje się tym ochrona środowiska, to i wiemy o ile skraca nam życie tak wysoki poziom zanieczyszczenia.
" 5. Jelenia Góra
Śred­nie rocz­ne stę­że­nie pyłu PM10: 48,9 µg/m3
Za­nie­czysz­cze­nie skra­ca życie o 35,2 mie­sią­ca."

Jak wodę przeznaczoną do spożycia zacznie badać inna jednostka organizacyjna to też wyniki potencjalnie powalą nas z nóg.
Cieplice tez nie spełniają wymagań w tym zakresie jakie stawia się uzdrowiskom.
Dopóki takie problemy będą zamiatane pod dywan, w inercji działań zapobiegawczych takim stanom przez włodarzy jesteśmy poddani testowi na wytrzymałość czynników destrukcyjnie działających na nasze zdrowie.

Ludzie czy wy macie klapki na oczach!!! Ta nowa ustawa to tylko po to by was OKRADAĆ!!! By z was więcej z waszego portfela wydoić ile się da... Tak naprawdę większa część pieniędzy jest okradana do prywatnych portfeli. Zaś ustawa to jedne wielkie kpiny. Niestety ale w tych śmieciach pozostaniecie na lodzie, dlatego że firma nie jest w stanie częściej wywozić bo nie mają tyle aut a to że trzeba było zlikwidować inną konkurencję śmieciarską to już inne drugie dno, gdzie jak wiadomo chodzi o pieniądze. Dopóty polak jeden drugiego będzie okradał to tak niestety my wszyscy będziemy mieć. Jak na razie cieszmy się tym że na dworze jest chłodno bo jak przyjdą upały to niestety ten smród trzeba będzie wąchać................

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.