Sprawdź swoją kondycję

Sprawdź swoją kondycję

Termy Cieplickie zapraszają mieszkańców Jeleniej Góry do zrobienia sobie Testu Coopera oraz na darmowe zajęcia fitness.

– Chcemy zachęcić mieszkańców Jeleniej Góry i okolic do aktywnego spędzania czasu wolnego – zachęcają organizatorzy przedsięwzięcia.

 

Impreza odbędzie się w dniach 19-24 maja na stadionie przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze. Na 19 maja organizatorzy zapraszają studentów, w dniach 20-23 maja Test Coopera będą mogli zrobić sobie uczniowie jeleniogórskich szkół. Z kolei 24 maja test mogą wykonać wszyscy zainteresowani mieszkańcy (w godz. 8. - 18.). Tego dnia odbędzie się finał przedsięwzięcia. W programie: trening funkcjonalny (od godz. 10.), Zumba (od 11. i od 15.), Crossfit (od 12. i od 16.), Aerobic (od 13.), Joga (od 14. i od 17.). Przewidziano liczne atrakcje towarzyszące, m.in. konsultacje z fizjoterapeutą, masaż sportowy dla uczestników, aerozole na oczy, mobilne boisko do piłki nożnej, miasteczko ruchu drogowego, pokazy ratownictwa i pierwszej pomocy, wyszkolenia psa.

 

Test Coopera polega na przebiegnięciu jak najdłuższego dystansu w czasie 12 minut. Na podstawie pokonanego dystansu, przy uwzględnieniu wieku i płci testowanego, można określić jego kondycję fizyczną.

 

Na jesień przewidziana jest druga edycja tej imprezy, będzie można porównać wyniki testu. Wśród uczestników rozlosowane będą vouchery do Term Cieplickich.

 

Komentarze (7)

Jak fajnie podsłuchiwać i podbierać czyjeś pomysły - gratulacje dla organizatorów. Czego więcej można oczekiwać od ...............

Panie Cooper secundo voto Wielokropek, nie bądź pan taki kuper i udostępnij test za darmo :)))))))))))

ile taki cooper kosztuje?

Troszkę biegam i z tego co wiem, to do takiego testu należy się przygotować. Jest to jeden z najcięższych bodźców treningowych dla biegacza. Jeśli ktoś nie biega na co dzień, lub chociaż nie jest w miarę aktywny fizycznie, nie jest rozciągnięty i będzie chciał za wszelką cenę pobiec ma max możliwości, to wizyta u rehabilitanta gwarantowana. Mam nadzieję, że prowadzący te testy podejdą do sprawy profesjonalnie i nie pozwolą mieszkańcom zrobić sobie krzywdy.

Popatrzcie sobie, kto to organizuje i kto daje pieniądze na tą imprezę, a wszystko już wiadome.

Fantastyczny pomysł, ale jak zauważył gw może się parę ścięgien naderwać łikendowym sportowcom ...

A czy coś w Jeleniej Górze może się odbyć bez negatywnych komentarzy? Czy Wy zawsze musicie węszyć podstęp i dodawać teorię spiskowa dziejów? Jest impreza, nie chcesz - to nie idź, nikt nikogo nie zmusza. Jeśli ktoś ma słabą kondycję to się nie będzie sprawdzał, albo jego test wypadnie po prostu słabo, to tylko bieganie - chyba nie trzeba studiować 5-ciu lat na AWF-ie, żeby przebiec 12 min. A może Państwo specjaliści od biegania przyjdziecie i pomożecie się porozciagać i rozgrzać uczestnikom testu? Tak za friko - czy Wam też trzeba zapłacić? Chyba, że boicie się, że weekendowi biegacze lepiej wypadną w teście niż profesjonalni biegacze dnia codziennego :)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.