Srebrne Kluczyki 2016 - czekamy na kandydatury

Srebrne Kluczyki 2016 - czekamy na kandydatury

Zbliża się czas rozdania dorocznych Nagród Kulturalnych Nowin Jeleniogórskich. O tym, kto otrzyma Srebrne Kluczyki, zdecyduje Kapituła nagrody. Złoty Kluczyk tradycyjnie już przyzna Fundacja Nowin Jeleniogórskich. I wreszcie szczególną nagrodę, czyli Wytrych do Serc Publiczności, przyznają Państwo, czyli nasi Czytelnicy. Laureatów wszystkich nagród poznamy podczas Gali Srebrnych Kluczyków, która odbędzie się 4 października 2016 roku w jeleniogórskim Teatrze C.K. Norwida. 

Kapituła przyzna Nagrody Srebrnych Kluczyków za dokonania sezonu artystycznego 2015/2016 w następujących kategoriach: najlepszy spektakl teatralny scen jeleniogórskich (pod uwagę bierzemy wszystkie premiery od Gali Srebrnych Kluczyków 2015 do końca sierpnia 2016 roku), najlepsza kreacja aktorska, a także w kategoriach: sztuki wizualne, muzyka oraz zjawisko kulturotwórcze.

Specjalną Nagrodę - Złoty Kluczyk 2016 przyzna Fundacja Nowin Jeleniogórskich za wydarzenie, inicjatywę, działalność, zasługujące na wyróżnienie szczególne.

Nasi Czytelnicy przyznają własną nagrodę – Wytrych do Serc Publiczności! Do 9 września 2016, do godziny 12.00, można wskazać artystę/artystkę, którzy Waszym zdaniem zasługują na tę nagrodę. Można podawać kandydatury z całego regionu i wszystkich dziedzin sztuki.

Zgłoszenie należy uzasadnić, podpisać imieniem i nazwiskiem, a następnie przesłać na adres mailowy: konkurs@nj24.pl lub tradycyjną drogą pocztową na adres redakcji „NJ”. Na wszystkich zgłoszonych kandydatów głosować będzie można na kuponach, które zamieszczać będziemy w „Nowinach Jeleniogórskich” oraz SMS-ami.

O tym, w jaki sposób będzie można głosować na zgłoszonych kandydatów tradycyjną droga pocztową i poprzez specjalną bramkę smsową, poinformujemy w kolejnych wydaniach „Nowin Jeleniogórskich” oraz na naszym portalu internetowym www.nj24.pl. Pierwszym etapem plebiscytu jest zgłaszanie kandydatów i na to czekamy do 9 września! Każde zgłoszenie jest już zarazem głosem liczącym się w plebiscycie. Głosowanie plebiscytowe zostanie podzielone na dwa etapy. W pierwszym będzie można oddawać głosy na wszystkich zgłoszonych artystów. W ten sposób wyłoniona zostanie piątka finalistów. W drugim etapie plebiscytu będzie można głosować już tylko na kandydatów wybranych z pięciu artystów, którzy zdobędą najwięcej głosów w pierwszym etapie i w ten sposób nominowani zostaną do nagrody.

Kto otrzyma Kluczyki 2016, dowiemy się 4 października. A zaraz po Gali Srebrnych Kluczyków, w drugiej części wieczoru, na tej samej scenie zobaczyć będzie można monodram w wykonaniu Dariusza Bereskiego „Bar pod zdechłym psem”. Spektakl ten będzie jednocześnie finałowy akcentem tegorocznej, 46. edycji Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych.

Już dziś warto zaplanować ten wieczór w jeleniogórskim Teatrze im. C.K. Norwida.  Zapraszamy!

Komentarze (2)

Proponuję kandydaturę Roberta D. za widowiskowy hejt na obywatelu Januszu Smoliwąsie, tfu! Jarosławie G.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.