Srebrne Kluczyki i Wytrych 2015

Gala Srebrnych Kluczyków i „Nowa Warszawa” Stanisławy Celińskiej w sobotę, 28 marca, o godz. 19.00 w Teatrze Norwida

Trwa plebiscyt na najpopularniejszego artystę naszego regionu. O tym, kto otrzyma Srebrne Kluczyki, Złoty Kluczyk i Wytrych do Serc Publiczności, zadecyduje Kapituła Srebrnych Kluczyków, Fundacja Nowin Jeleniogórskich i nasi Czytelnicy.

Wzorem ubiegłego roku utrzymujemy poszerzoną formułę tradycyjnego plebiscytu na najpopularniejszego aktora/aktorkę scen jeleniogórskich. Czytelnicy mogą zgłaszać kandydatury artystów z całego regionu i wszystkich dziedzin sztuki. Laureatów nagród kulturalnych „Nowin Jeleniogórskich” poznamy podczas Gali Srebrnych Kluczyków, 28 marca 2015 roku w Teatrze Norwida. Na Gali rozdamy Kluczyki w kilku kategoriach. Specjalną Nagrodę – Złoty Kluczyk 2015 - przyzna Fundacja Nowin Jeleniogórskich za wydarzenie, inicjatywę, działalność, zasługujące na wyróżnienie szczególne. Kapituła Srebrnych Kluczyków przyzna Nagrody Srebrnych Kluczyków w następujących kategoriach: najlepszy spektakl teatralny scen jeleniogórskich (pod uwagę bierzemy wszystkie premiery od Gali Srebrnych Kluczyków 2014 do marca 2015 roku), najlepsza kreacja aktorska, a także w kategoriach: sztuki wizualne, muzyka oraz zjawisko kulturotwórcze. Nasi Czytelnicy przyznają własną nagrodę – Wytrych do Serc Publiczności! Na zgłoszenia kandydatów do Wytrycha 2015 czekamy do 9 marca, do godziny 10. Można podawać kandydatury z całego regionu i wszystkich dziedzin sztuki. Zgłoszenie należy uzasadnić, podpisać imieniem i nazwiskiem, a następnie przesłać na adres mailowy: konkurs@nj24.pl lub tradycyjną drogą pocztową na kuponie, który zamieszczony jest w aktualnym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich”.

UWAGA! Wpłynęły już pierwsze kandydatury. Podajemy je poniżej w kolejności przyjęcia zgłoszenia. Do każdego uczestnika w plebiscycie na najpopularniejszego artystę został przypisany numer. Aby oddać drogą smsową głos na ulubionego artystę, należy na numer 7155 wysłać smsa o treści: WYTRYCH z przypisanym numerem do poszczególnego nazwiska, np. WYTRYCH33. Konkurs smsowy trwa od 2 marca do 26 marca 2015 roku, do godziny 23.59. Całkowity koszt jednego smsa to 1,23 zł brutto (w tym 23% VAT) we wszystkich polskich sieciach telefonii komórkowej. Głosować można również za pomocą kuponów drukowanych w „Nowinach Jeleniogórskich”. Każde zgłoszenie jest już zarazem głosem liczącym się w plebiscycie. Głosowanie plebiscytowe zostało podzielone na dwa etapy. W pierwszym można oddawać głosy na wszystkich zgłoszonych artystów. W ten sposób wyłoniona zostanie piątka finalistów. W drugim etapie plebiscytu będzie można głosować na jednego z pięciu artystów, którzy zdobędą najwięcej głosów w pierwszym etapie i w ten sposób nominowani zostaną do nagrody.

Galę Srebrnych Kluczyków uświetni koncert znakomitej aktorki Stanisławy Celińskiej, Bartka Wąsika i Royal String Quartet „Nowa Warszawa”! Sobota, 28 marca 2015, godz. 19.00, Teatr C.K. Norwida w Jeleniej Górze. Bilety już w sprzedaży. Więcej na temat tego wydarzenia w publikacji, do której odnośnik znajduje się poniżej.