Steffen Möller za darmo

Steffen Möller za darmo

6 grudnia o godzinie 20.00 w Teatrze im. Gerharta Hauptmanna w Goerlitz odbędzie się uroczystość wręczenia Międzynarodowej Nagrody Mostu Europa-Miasta Zgorzelec/Görlitz za rok 2013. Osiemnastym laureatem nagrody przyznawanej wspólnie przez Zgorzelec i Goerlitz jest Steffen Möller. Natomiast 7 grudnia wszyscy zainteresowani mogą spotkać się z Möllerem w MDK w Zgorzelcu.
Tegoroczny laureat jest absolwentem filozofii i teologii, ale przede wszystkim kabareciarzem, aktorem i pisarzem, który ceni polską mentalność i umiejętność łączenia zachodniego racjonalizmu z wschodnią serdecznością. Związany z Polską od 1995 roku, od pierwszego przyjazdu nad Wisłę, robi wiele dla przełamania stereotypowych opinii Niemców o Polakach i odwrotnie.

 

Polskę i jej mieszkańców zna i lubi z wszystkimi ich wadami i zaletami. I coraz lepiej nas rozumie, dlatego postanowił pomóc poznać nas i zrozumieć już nie tylko swoim rodakom, ale również Brytyjczykom i Amerykanom, których uczynił adresatami  swojego kolejnego dzieła "Expedition to the Poles", tym razem od początku do końca napisanego w języku angielskim.
Niemieckie wydanie jego książki "Polska da się lubić" z 2006 roku, które ukazało się w 2008 roku pod tytułem "Viva Polonia", przez 40 tygodni utrzymywało się na liście bestsellerowej SPIEGLA, na którą - i to aż na 10 miesięcy ! - trafiła także jego książka "Berlin-Warszawa-Express, Pociąg do Polski." wydana po niemiecku w maju 2012 roku.

W sobotę 7 grudnia, gdzie o godzinie 11.00, w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu, odbędzie się otwarte spotkanie z laureatem nagrody. Wstęp wolny.

Komentarze (6)

Rychło wczas ,tak ,PISdnie pracom i POjadem ,jak można sobie zaplanować wolny czas,kiedy skończy się ten polich bałagan ,do jasnej cholery lud europy żyje bez-stres-ojdyr-dzwisz,itp.oczywiście za ostatnie fenigi DDR bym POjechał i i POsluchał zamiast tego tłuska.

Nie ma jak FADO,

piłeś nie pisz !!!

W Zgorzelcu mieszka dużo uzdolnionych osób. Przykładem jest Janusz Dziaczko z Unii Pracy, który pracuje w Muzeum Regionalnym w Lubaniu. W przyszłym roku Janusz Dziaczko wystartuje na burmistrza Zgorzelca lub Lubania. Ma bardzo duże poparcie ludzi z tych miast. Dziaczko, to wykształcony człowiek (doktor historii), nieoficjalnie kieruje muzeum w Lubaniu. Osiągnięcia Muzeum Regionalnego w Lubaniu, to praktycznie zasługa pana Dziaczki.

Złą stroną anonimowości w internecie jest to, że każdy, nawet osoba o niewielkiej odpowiedzialności ( mówiąc delikatnie!), może zamieszczać w nim rzeczy nie tylko mało prawdziwe, ale czasami wręcz fałszywe. Nie pierwszy już raz spotykam się z sytuacja, gdy ktoś, raczej z chorobliwym już natręctwem, wykorzystuje moje nazwisko do sugerowanie czytelnikom rzeczy, które nie leżały ani nie leżą w moich planach życiowych.

Janusz Dziaczko powinien zostać dyrektorem Muzeum Regionalnego w Lubaniu. Należy mu się to.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.