Sukces karkonoskich saneczkarzy

W Starym Smokovcu (Słowacja) w dniach 26 – 29 lutego 2020 r. rozegrano konkurencje saneczkarskie w ramach XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych „Śląskie 2020”. Znakomicie spisali się reprezentanci dwóch jeleniogórskich klubów. Wywalczyli 14 medali, w tym 5 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych.

Rekordową ilością 231 punktów mogą pochwalić się zawodnicy i zawodniczki MKS Karkonosze Sporty Zimowe, którzy wygrali też klasyfikację klubową. Saneczkarze z UKS „15” zdobyli 13,75 pkt. Dolnośląskie zwyciężyło w punktacji województw.

Medaliści OOM to uczniowie ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu i sobieszowskiej szkoły podstawowej nr 15. Młodych mistrzów sanek trenują Przemysław Pochłód, Tomasz Koćmierowski, Robert Dobrowolski, Sylwester Poniatowski i Monika Pawlak – Warzybok.