Sukces lekkoatletów w Olimpiadzie Młodzieży

Od czerwca do sierpnia tego roku prawie sześć tysięcy sportowców rywalizuje w 34 dyscyplinach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich. Reprezentujący lekką atletykę juniorzy młodsi startowali na stadionie poznańskiej Olimpii. W klasyfikacji województw z dorobkiem 385 punktów zwyciężył Dolny Śląsk. Największy udział w tym sukcesie mieli wychowankowie MKS-u „Osy”, którzy zgromadzili 85 punktów.

Szesnastoosobowa ekipa ze Zgorzelca zajęła drugie miejsce wśród 222 klubów krajowych ulegając tylko bydgoskiej Zawiszy . Podopieczni trenerów Łukasza Kubali, Roberta Wochny, Damiana Kordasiewicza, Grzegorza Piaseckiego, Tomasza Szymańskiego i Józefa Marcinowa wywalczyli cztery medale OOM, poprawili rekordy Dolnego Śląska, klubu i swoje najlepsze wyniki życiowe. Mistrzem Polski w biegu na 400 metrów wynikiem 48,26 sek. został Wiktor Gruzd. Rzut młotem na odległość 58,09 metrów dał wicemistrzowski tytuł Martynie Radawiec. Brązowe medale zdobyli Nina Rzeźniczak w rzucie oszczepem – 44,33 m i Jakub Węgrzyn w 10-boju – 5996 pkt.

W ośmioosobowych finałach rywalizowali Filip Kordasiewicz i Marcin Zawrotniak (oboje 5. miejsce) oraz sztafeta 4 x 100 m. Ponadto na klubowy dorobek MKS ”Osy” zapracowali Natalia Mencel, Tomasz Jędrzejczyk, Aleksander Uzarek, Arkadiusz Horodecki, Szymon Rojszczyk, Emilia Wielewis, Karolina Delijewska, Sandra Szeliga, Jakub Grzywacz i sztafeta 4 x 400 m.

W połowie września zgorzeleccy lekkoatleci pojadą do Radomia na finałowe zawody ekstraklasy juniorów, które będą podsumowaniem niezwykle udanego sezonu.