Świat operetki i „Młode talenty”

Świat operetki i „Młode talenty”

Muzycznie i różnorodnie zapowiada się w Jeleniej Górze poświąteczny tydzień. Melomani mogą wybierać pomiędzy muzyką klasyczną a światem operetki. 

Operetki czar

W ramach Zdrojowych Czwartków z Filharmonią w cieplickim Teatrze Zdrojowym już we wtorek, tuż po Świętach Wielkiej Nocy, 22 kwietnia o godz. 19, kolejne spotkanie z „Czarownym światem operetki”. Tym razem Julia Fercho (sopran), Renata Pawlik (sopran) i Krzysztof Gotartowski (fortepian) wykonają arie, pieśni i duety z oper i operetek. Rozbrzmiewać będzie między innymi muzyka Johannesa Straussa, Leonarda Bernsteina, Georgesa Bizeta, Nico Dostala.
Tego wieczoru nie zabraknie „wątków lokalnych”. Julia Fercho, sopranistka, urodziła się bowiem w Jeleniej Górze. Absolwentka studiów wokalnych w Akademii Muzycznej w Krakowie, śpiewała w Operze Krakowskiej, a także na scenach zagranicznych. W repertuarze posiada liczne partie solowe. Także Krzysztofa Gotartowskiego (fortepian) nie trzeba specjalnie przedstawiać rodzimej publiczności. Od 1978 roku muzyk ten mieszka i pracuje w Jeleniej Górze.
We wtorek wystąpią dla jeleniogórskich miłośników muzyki operetkowej razem z Renatą Pawlik (sopran), która od lat współpracuje z Filharmonią Krakowską. 

Koncert na orkiestrę i saksofon
Piątkowy Wieczór, 25 kwietnia w Filharmonii Dolnośląskiej zdominuje koncert z cyklu „Młode talenty”.
Zagra Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej pod batutą Marzeny Diakun. Absolwentka dyrygentury symfoniczno-operowej w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, aktualnie zgłębia tajniki dyrygentury na studiach podyplomowych w Wiedniu.
Solistą wieczoru będzie saksofonista Paweł Gusnar. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Warszawie, rozmaitych kursów mistrzowskich we Francji, Belgii, Niemczech i USA, doktor sztuki, jest adiunktem na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie i Łodzi. Należy do wielkich propagatorów muzyki współczesnej. Z powodzeniem łączy działalność na polu muzyki klasycznej, jazzowej i rozrywkowej.
Usłyszymy Uwerturę Egmont op. 84 Ludwiga van Beethovena, Fantazję na saksofon sopranowy oraz orkiestrę smyczkową i 3 waltornie Heitora Villa-Labosa, Scaramouche na saksofon altowy i orkiestrę Dariusa Milhauda, Suitę czeską op.39 Antonina Dworaka i „Ucznia czarnoksiężnika” Paula Dukasa.

UWAGA! Dla  naszych czytelników  mamy dwa podwójne zaproszenia na koncert operetkowy w Teatrze Zdrojowym oraz trzy podwójne zaproszenia na piątkowy wieczór 25 kwietnia w Filharmonii Dolnośląskiej. Rozdamy je osobom, które najszybciej zatelefonują na redakcyjny numerem  756424420 w najbliższą środę, 16 kwietnia o godzinie 14. Warunkiem odebrania zaproszenia jest posiadanie  najnowszego numeru tygodnika „Nowiny Jeleniogórskie”.

  

Komentarze (4)

Wonderful exniopatlan of facts available here.

You wear me out, just by reading what you do. Correction, to the Gibson in the 1831 St. Armand ceunss, he is on pg. 1223 not 1225, just in case you are going to check that Canadian ceunss. Have fun, and can't wait to read what you write.

pisze: coś mi świta że pisałem kiedyś na DO o możliwości zrobienia niezłych zdjęć lonretką i kompaktem/telefonem komf3rkowym. Tu mam potwierdzenie, bo Pan przemek123 trzasnął świetny dystans i jakoś zdjęć też nie jest jakaś zła.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.