Świąteczne spotkania artystyczne

Świąteczne spotkania artystyczne

Jeleniogórskie Centrum Kultury zaprasza na przedświąteczne spotkania ze sztuką w ramach nowego projektu „Sztuka bez Granic”.

Już w tym tygodniu, od 2 do 6 grudnia, odbywają się warsztaty rzemiosła artystycznego dla dorosłych. Grupa 40 uczestników z Polski i Czech pracuje w warsztatach witrażu, ceramiki, drewna i filcu. Efekty pracy warsztatowiczów będzie można zobaczyć podczas Jarmarku po Jeleniogóralsku, który odbędzie się w ostatni przedświąteczny weekend w JCK przy ul. 1 Maja 60.
W niedzielę, 8 grudnia, o godz. 12.00 w Kościele Garnizonowym wystąpi czeski dziecięco-młodzieżowy chór "Jizerka". Skupiający dziś około 130 młodych ludzi chór powstał w 1964 roku przy Podstawowej Szkole Artystycznej w Semily. Na swoim koncie ma wiele występów w Czechach i w innych krajach (tournée po USA, koncerty w Watykanie, Japonii i in.), a także kilka płyt, w tym również nagrania kolęd.
Od 9 do 13 grudniaw Czechach odbywac się będą  warsztaty w technikach: filcowanie wełny na sucho i mokro, dekoracje kwiatowe – florystyka, szklane koraliki, mozaika szklana realizowane wspólnie z czeskim partnerem JCK – Domem Kultury SD Jilm w Jilemnicach. Organiozatorzy zapewniają uczestnikom transport, noclegi i wyżywienie.
21 i 22 grudnia, w godzinach 10.00 – 17.00, w salach Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. 1 Maja 60 odbędzie się Jarmark po Jeleniogóralsku. Będzie na nim można zobaczyć polskie i czeskie cuda i cudeńka, prześliczne przedmioty wykonane ręcznie przez artystów i rzemieślników, szklane gwiazdki, anioły wykonane z przeróżnych materiałów plastycznych, piernikowe domki, stroiki, zabawki, lniane serwety i ubrania. Zobaczyć i, oczywiście, kupić. Nie zabraknie także smakowitych wigilijnych pyszności! Zobaczymy i usłyszymy dzieci z jeleniogórskich szkół i przedszkoli między innymi: koło teatralne oraz  klasa IVm SP 11, klasa IId SP 10, dzieci z przedszkola „Okrąglaczek”, chór "Głosowanie" Jacka Szreniawy oraz "Chór Kameralny Collegium Musicum Jelenia Góra" pod dyrekcją Franciszka Koscha. Podczas jarmarku będzie można również zobaczyć pokazy rzemiosła artystycznego w wykonaniu gości z Czech i Polaków oraz pokaz specjalny – wypał ceramiki raku.
Na wszystkie imprezy wstęp wolny. Więcej informacji: www.jck.pl, tel.: 75 64 23 880.

 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.