Świąteczny Jarmark w JCK

Świąteczny Jarmark w JCK

Święta to dobry czas, aby spotkać przyjaciół i znajomych, posłuchać kolęd i pastorałek, zatrzymać się na chwilę, sprawić przyjemność sobie i swoim najbliższym. Tuż przed świętami Jeleniogórskie Centrum Kultury proponuje mieszkańcom miasta przedświąteczne spotkania ze sztuką i nie tylko, tym razem w ramach nowego projektu „Sztuka bez Granic”. Już w najbliższy weekend Jarmark Świąteczny po Jeleniogóralsku!

 

W najbliższa sobotę i niedzielę, 21 i 22 grudnia, w godzinach 10.00-17.00, w salach Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. 1 Maja 60 odbywać się będzie wspaniały kiermasz. Będzie na nim można zobaczyć polskie i czeskie cuda i cudeńka wykonane ręcznie przez artystów i rzemieślników, szklane gwiazdki, anioły z przeróżnych materiałów plastycznych, piernikowe domki, stroiki, zabawki, lniane serwety i ubrania. Piękne wyroby, znakomicie nadające się także na świąteczne prezenty, będzie można - oczywiście - nie tylko oglądać, ale i kupować.

 

Na stoiskach nie zabraknie także smakowitych wigilijnych pyszności! A wszystko to w nastrojowej oprawie muzycznej i plastycznej. Wystąpią dzieci z jeleniogórskich szkół i przedszkoli, chór „Głosowanie” Jacka Szreniawy oraz „Chór Kameralny Collegium Musicum Jelenia Góra” pod dyrekcją Franciszka Koscha. Podczas imprezy prezentowana będzie też wystawa dzieł plastycznych, powstałych podczas warsztatów niedawno zorganizowanych w ramach wydarzenia.

 

Dodatkową atrakcją jarmarku będą pokazy rzemiosła artystycznego w wykonaniu gości z Czech i Polaków oraz pokaz specjalny - wypał ceramiki raku, podczas którego na oczach widzów z pieca ceramicznego wyciągane będą rozgrzane do czerwoności, gliniane obiekty.

Wszystkich Jeleniogórali oraz Turystów serdecznie zapraszamy!

Na wszystkie imprezy wstęp wolny. Więcej informacji: www.jck.pl, tel. 75 64 23 880 - 881.

 

***

Jednocześnie już teraz zapraszamy na kolejną edycję warsztatów, która odbędzie się w kwietniu 2014 r. Ponownie 40 uczestników z Polski i Czech będzie pracowało w czterech grupach warsztatowych - będzie się można nauczyć m.in. podstaw sztuki witrażu i ceramiki. Z powstałych dzieł stworzona zostanie wystawa. Zapisy od lutego 2014 r.

 

Komentarze (1)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.