Sylwester Urbański kandydatem SLD na prezydenta

Sylwester Urbański kandydatem SLD na prezydenta

Doktor Sylwester Urbański, były kurator i wicekurator oświaty, obecny dziekan wydziału pedagogiki, socjologii i filologii w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Legnicy jest kandydatem SLD na prezydenta Jeleniej Góry. Kandydat został dziś oficjalnie zaprezentowany, m.in. przez szefa dolnośląskich struktur SLD Jerzego Krasonia.

Sam kandydat mówi o sobie, że jest człowiekiem zmian i wierzy w to, że uda mu się zmienić Jelenią Górę.

- Posiadam ambicję do tego, by tym prezydentem zostać. Mam żal, że Jelenia Góra rozwija się tak wolno i sprowadzona została do roli miasta prowincjonalnego – mówi S. Urbański i zaznacza, że swój dokładny program przedstawi we wrześniu, a już dziś zapewnia, że jest „w stanie doprowadzić do tego, by Jelenia Góra była naprawdę miastem turystycznym, a sport w mieście był sportem przez duże „S”.

Sylwester Urbański przekonuje, że ma sporą wiedzę dotyczącą funkcjonowania samorządu, w którym pracował – jako dyrektor i nauczyciel w szkołach podstawowych i gimnazjum i zastępca naczelnika wydziału oświaty w Jeleniej Górze.

Jeleniogórska lewica przeprowadzała badania ankietowe dotyczące oczekiwań mieszkańców, w których pytała także o nazwiska potencjalnych kandydatów na prezydent miasta. S. Urbański był wskazywany głównie przez środowiska nauczycielskie, osoby związane z Unią Pracy, czy byłych wojskowych, bo sam był zawodowym żołnierzem w jednostce „pod jeleniami”.

Kandydat pytany o swoją rozpoznawalność wśród jeleniogórzan powiedział, że na stu zapytanych mieszkańców, około dwadzieścia osób znałoby jego nazwisko.

- Przykład Grzegorza Napieralskiego pokazuje, że dobra, sprawna kampania wyborcza gwarantuje politykowi pełną rozpoznawalność i szansę na dobry wynik. Właście czas kampanii będzie służył przybliżeniu S. Urbańskiego jeleniogórzanom – dodał Janusz Krasoń. Kandydata lewicy na prezydenta miasta popiera także Unia Pracy, a rada regionalna jeleniogóskiego SLD wskazała na niego jednogłośnie.

Cztery lata temu S. Urbański firmował swoim nazwiskiem komitet wyborczy „Wspólnego Miasta” i kandydaturę Roberta Prystroma, a później Miłosza Sajnoga.

- Tak, byłem ekspertem tego stowarzyszenia do spraw edukacji i oświaty, bo się na tym znam. Poinformowałem o tym ówczesnego szefa SLD Józefa Kusiaka, który nie był z tego powodu szczęśliwy, ale przeszkód mi nie robił. Zaproszenie mnie wtedy przez „Wspólne Miasto” traktowałem jako nobilitację – mówi o tamtym epizodzie z życia S. Urbański. I dodaje, że zarówno z Prystromem jak i Sajnogiem do dziś pozostaje w dobrych relacjach i ich szanuje. I wszystko na to wskazuje, że z oboma spotka się jako kontrkandydat w wyborach.

Sylwester Urbański urodził się 50 lat temu w Jeleniej Górze, dziś mieszka w Dziwiszowie. Ma żonę i dwie córki (jedna jest nauczycielką, druga jeszcze studiuje) oraz wnuczkę.

Sylwester Urbański kandydatem SLD na prezydenta
Sylwester Urbański kandydatem SLD na prezydenta

Komentarze (11)

Bardzo mądry kandydat, jest wiele w stanie zrobić dla miasta, nie pozostaje bierny w swych poglądach i obietnicach. Powodzenia w wyborach!

Brawo SLD za odwagę. To jest Prezydent jakiego jakiego potrzebuje Jelenia Góra
Sylwek powodzenia.

Ja go pamiętam, jako pana od ZPT. Nic ciekawego. No i jakie ma kompetencje? :0

kolejny myśliwy na prezydenta?

Dziwne, ale nie kojarzę tego pana!?

Żenujące i śmieszne jednocześnie!
Tak jak całe SLD z Malczukową na czele.
Gminny nauczyciel,
przechowywany przez krótki czas w Wydziale Oświaty,
obecnie zatrudniony w legnickiej prywatnej szkółce -
"posiada ambicje do tego,
by TYM prezydentem zostać" ?!?
Panie Sylwku - a nie lepiej TAMTYM :)
Może Prezydentem jakiegoś stowarzyszenia sportowego?
Bo wiedzy samorządowej to u Pana jak na lekarstwo!
A swoją drogą - nie szkoda Panu wizerunku ???

Panie łowczy widać, że jest Pan z pisu bo jad cieknący z Pana wypowiedzi widać i czuć na odległość. Wszyscy co nie z pisiorów to źli, bo w pisie to nie umiejętności i wiedza mają znaczenie tylko cwaniactwo, szczucie i stołki.
Wasz czas już minął i w Jelonce pis to margines polityczny.

a szczególnie jego zachowania...

popieram w 100%.Trzymam kciuki

Żal.pl
Koleś z Dziwiszowa nie ma szans. Ta kandydatura to wielki błąd SLD, które pozbawiło się szansy walki o prezydenturę...

Taki wybitny, a uczył tylko ZPT.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.