Szkło młodych

Szkło młodych

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zaprasza na serię wydarzeń poświęcych twórczości młodych artystów zajmujących się szkłem. 

W sobotę, 1 lipca, w samo poudnie, w Galerii na Górze (II piętro) odbędzie się wernisaż wystawy "Wizja szkła. Eedycja V".
Na wystawie prezentowane będą prace studentów wykonane na wydziale Ceramiki i Szkła, którego dziekanem jest prof. Kazimierz Pawlak. Prace zostały wybrane przez członków Koła Naukowego studentów wydziału w konsultacji z kierownikiem katedry dr. Agnieszką Leśniak Banasik. Zakres prac obejmuje dzieła wykonane w pracowniach: Szkła w Architekturze, Podstaw Szkła Użytkowego, Projektowania Szkła Użytkowego przez studentów studiów licencjackich i magisterskich. Prace pokazują indywidualne widzenie szkła i jego praktyczne wykorzystanie. Wystawa realizowana jest w ramach tegorocznego Art & Glass Festiwalu.

"Szkło młodych" to tytuła spotkania z cyklu “Niedziela w Muzeum”, na które Muzeum Karkonoskie zaprasza 2 lipca o godz. 11:00. W programie wykład Aleksandry Kujawskiej – doktorantki Międzywydziałowych Studiów Doktoranckich Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Podczas wykładu zaprezentowane zostaną prace obecnych studentów z wybranych pracowni szkła wrocławskiej ASP. Będzie można prześledzić jak w różnych pracowniach ta sama osoba realizuje zadania, jakich używa technik szklarskich do explorowania materii szkła, jak kształtuje się jej osobisty styl pracy twórczej.   

Szkło młodych.jpg

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.