Szkolna czytelnia - kawiarenką

Szkolna czytelnia - kawiarenką

Zespół Szkół Turystyczno-Ekonomicznych w Jeleniej Górze może się pochwalić biblioteką i czytelnią nie tylko dla... książek. W bibliotece zorganizowano kawiarenkę z bezpłatną kawą dla młodzieży. Tu można czytać książki - pijąc kawę.

- Nie jest ważne, czy w bibliotece książki są równo poukładane na półkach. Ważne, że młodzież przychodzi, sięga po książki. Książki są dla nich. Nawet, jak jakaś książka mogłaby być przypadkowo zalana kawą, przyjemniej jest czytać - pijąc kawę – mówi Katarzyna Pitera z ZSET.

Zespół Szkół Turystyczno - Ekonomicznych w 2016 roku zdobył fundusze z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Suma niebagatelna – 15 tysięcy złotych – przeznaczona została na zakup nowych książek i projekty edukacyjne. Uczniowie sami wypowiedzieli się, jakie książki czytają najchętniej. Tak powstała lista upragnionych nowości.

- Najchętniej czytają współczesną beletrystykę, książki o miłości, kryminały, fantastykę – mówi bibliotekarka – Ale nam chodziło i o to, aby młodzież mogła czytać książki w miłej atmosferze.

Tak oto w szkolnej bibliotece powstała kawiarenka, nazwana „Literatką”. Młodzież w czasie wolnym od lekcji może tutaj przyjść, zrobić sobie bezpłatną kawę lub herbatę i poczytać książki.


 

Komentarze (6)

Fantastyczny pomysł. Oby więcej takich inicjatyw. Gratuluję :)

kawe? dzieci pijom kawe ?! mleko lup sok a nie uzalerzniajoncom kawe . skandal i tyle !!!!

.. e-booki sa przyjazniejsze dla Natury

Kawiarenka do palenia papierosow

No, jak zwykle w awangardzie!!! Pomysł tak odkrywczy, jak jego autorka! Ręce opadają....Kawa, a może lampka wina?

Pani chyba nie nadaje się do pracy w bibliotece. Pomysł oryginalny ale na pewno nie do szkoły. Bardziej pasuje ksiegarnio-kawiarnia. Coś czuję, że ta pani pewnie jest po jakimś innym kierunku studiów i wylądowała w bibliotece...

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.