Szybkie ślizgi faworytów w MMP

Na torze w Karpaczu rozegrano Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w saneczkarstwie lodowym. Startowali zawodnicy i zawodniczki w wieku 21 – 23 lat. Niespodzianek nie zanotowano, najszybsze ślizgi oddali medalowi faworyci z narodowej reprezentacji.

Jedynki kobiet wygrała Natalia Wojtuściszyn (UKS Nowiny Wielkie) przed wychowankami jeleniogórskiego MKS Karkonosze Sporty Zimowe, Natalią Biesiadzką i Dominiką Łobocką. W jedynkach mężczyzn zwyciężył Wojciech Chmielewski (Karkonosze) przed Jakubem Kowalewskim (KS Śnieżka Karpacz) i Mateuszem Żakowiczem (AZS AWF Katawice). Ślizgi dwójek to popis mistrzów świata w kategorii U-23, W. Chmielewskiego i J. Kowalewskiego. Na podium stanęli ponadto saneczkarze Karkonoszy Patryk Roczniak i Emil Rostkowski oraz zawodnicy z katowickiego klubu.

W konkurencji drużynowej MMP złote medale odebrali Dominika Łobocka i Wojciech Kowalewski oraz osada W. Chmielewski – J. Kowalewski. Drugie miejsce zajęli N. Biesiadzka, E. Rostkowski, P. Roczniak z E. Rostkowskim. Z “brązem” wyjechali z Karpacza reprezentanci AZS AWF Katowice. Klasyfikację klubową zdominowali saneczkarze MKS Karkonosze SZ JG – 239,25 pkt., przed UKS Nowiny Wielkie – 125 pkt., AZS AWF Katowice – 84 pkt. i KS Śnieżką Karpacz – 47,75 pkt.