Szybkie wyścigi na czeskim basenie

Jeleniogórscy pływacy z MKS „Jedenastka” udanie startowali w Trutnovie w zawodach pn. Pohar Jiraskova kraje a Podkarkonosi. Trzykrotnie na złotym podium stanęła Kamila Włostowska, dwa razy najszybszy był Michał Stelmach (rocznik 2002).

Medalistka z „Jedenastki” zwyciężyła w wyścigu na dystansie 50 metrów stylem dowolnym (czas 25,50 sek.), na 50 m st. motylkowym (28,80 sek.) i na 100 m st. zmiennym (1:07. min.). Michał wygrał rywalizację na dystansie 50 m stylem motylkowym i dowolnym, na 100 m zajął drugie miejsce. W czołówce kilku wyścigów i blisko podium znalazły się Dominika Jarkowiec i Tamara Kuncewicz. Ta ostatnia uzyskała drugi wynik w finale pływackich zmagań na 50 m st. dowolnym. Na tym samym dystansie na piątej pozycji sklasyfikowano najmłodszego zawodnika jeleniogórskiego klubu, 7-letniego Piotra Włostowskiego.