Tangoexpress i Klasyka Horrorów

Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze

Filharmonia Dolnośląska zaprasza w tym tym tygodniu na dwa wydarzenia o różnym charakterze muzycznym.

21 listopada o godz. 19.00 rozpocznie się kolejny ze Zdrojowych czwartków z Filharmonią w Teatrze Zdrojowym w Jeleniej Górze – Cieplicach. Wystąpi jeleniogórska Grupa Semplice w składzie: Robert Wróblewski (akordeon), Witold Pelc (klarnet, saksofon sopranowy), Marek Mikulski (gitara klasyczna) i Tomasz Pierzchniak (kontrabas). W programie o wymownym tytule Tangoexpress znalazły się utwory Richarda Galliana, Astora Piazzolli, Maxima Diega Pujola, Angela Gregoria Villolda
Dzień później, w piątek 22 listopada, o godz. 19.00 w sali koncertowej jeleniogórskiej filharmonii zabrzmi Klasyka Horrorów!  
W programie tego wyjątkowego wieczoru muzyka z filmów: Hannibal, Psychoza, Egzorcysta, Lśnienie, Miasteczko Twin Peaks, Co kryje prawda, Zawrót głowy, Halloween, Dracula, Wilkołak, Teksańska masakra piłą mechaniczną. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej grać będzie pod batutą Krzysztof Dobosiewicza. Klasyka Horrorów to autorski projekt dyrygenta, który od ponad 20 lat mieszka i pracuje w Finlandii. Krzysztof Dobosiewicz z powodzeniem koncertuje również jako skrzypek. Pracuje głównie z zespołami skandynawskimi i polskimi. W muzycznym środowisku cieszy się opinią wizjonera innowatora, który w swoich przedsięwzięciach   koncertowych swobodnie porusza się w repertuarze klasycznym, odważnie łączy również różne gatunki i nurty. Śmiało sięga też po elementy teatru, kreując wydarzenia na pograniczu muzyki i performance'u. Jego Klasyka Horrorów to słynne dzieła muzyki filmowej przedstawione w atrakcyjnej formie multimedialnego widowiska, w którym mieszają się światło, dźwięk i efekty specjalne. Opracowany przez niego koncert muzyki z horrorów  z entuzjazmem przyjmuje publiczność zarówno w Finlandii, jak i Polsce. Zapowiada się  bardzo ciekawy wieczór w filharmonii.
Uwaga! Dla naszych czytelników mamy dwa dwuosobowe zaproszenia na  czwartkowy koncert kameralny w teatrze Zdrojowym w Cieplicach oraz trzy dwuosobowe zaproszenia na Klasykę Horrorów w jeleniogórskiej filharmonii. Rozdamy je osobom, które najszybciej zatelefonują na redakcyjny numer 757524781 w środę, 20 listopada, po godz.  14.00. Jedynym warunkiem odbioru zaproszenia jest posiadanie aktualnego wydania „Nowin Jeleniogórskich” z niniejszą zapowiedzią muzycznych wydarzeń. Zapraszamy!

Semplice.jpg

Komentarze (2)

Klasyka Horrorów! - doskonaly koncert, bravo!!!

W niedawnym miejscu makabrycznego morderstwa taki repertuar Klasyki Horrorów jest mocno dyskusyjny..

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.