Taniec zwycięstwa „Wichosiek” po derbach

Jako wysoki określono sportowy poziom koszykarskich, emocjonujących i zaciętych jeleniogórskich derbów, w Dolnośląsko – Lubuskiej Lidze kadetek (U-16). W poniedziałkowy wieczór, 9 marca, dziewczęta z KS „Wichoś” (nas zdjęciu) wygrały rewanżową potyczkę z KSW Spartakus 60:53. W pierwszej rundzie odniosły nieco wyższe zwycięstwo 67:57.

Do przerwy w hali SP nr 10 zespół trenerki Moniki Krawczyszyn – Samiec (asystent Dariusz Tomasik) prowadził 24:23 (w kwartach 13:12, 11:11). Po zmianie stron boisk po dwóch akcjach Martyny Brzeźniak i celnym rzucie Patrycji Sadlik zawodniczki z Zabobrza odskoczyły na 34:28, w 27 minucie było już 40:31. Po pięciu punktach Spartanki Nicoli Lubeckiej, po trzeciej części spotkania „Wichośki” wygrywały 44:36. Na początku czwartej kwarty podopieczne trenera Rafała Sroki (asystent Rafał Sadlik) po punktowej serii 6:0, kolejnych skutecznych atakach i bardzo dobrej grze obronnej zdobył 14 punktową przewagę (50:36).

Każda koszykarka KS „Wichoś” miała swój wkład w końcowy wynik, który pozwolił wyprzedzić rówieśniczki ze Spartakusa w ligowej tabeli. Były okrzyki wielkiej radości i tradycyjny taniec zwycięstwa. Długimi brawami publiczność nagrodziła obie waleczne i ambitne miejskie drużyny kadetek.

Punkty dla „Wichosiek” zdobyły: Patrycja Sadlik 25, Oliwia Pladzyk 9, Angelika Mosoń i Martyna Brzeźniak po 8, Aleksandra Montuło 7 i Katarzyna Gębura.

Punkty dla KSW Spartakus: Julia Mochól 16, Martyna Kozik 15, Nicola Lubecka 13, Joanna Rybak 7 i Weronika Filuś 2.