Targi Tourtec to już

Targi Tourtec to już

9 i 10 maja już po raz szesnasty na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze odbędą się Międzynarodowe Targi Turystyczne Tourtec. Udział potwierdziło blisko stu wystawców z Polski, Czech, Niemiec, Holandii i Francji. Zaprezentują atrakcyjne oferty turystyczne. Organizatorzy Targów ze Starostwa Powiatowego zaplanowali ponadto występy regionalnych zespołów artystycznych, konkursy, pokazy, niespodzianki dla wystawców z przelotami szybowcami nad Kotliną Jeleniogórską i Seminarium Europejskich Regionów Partnerskich.

- Tylko na Targach Tourtec wielowiekowe tradycje wędrowania i odwiedzania magicznych miejsc oraz wypoczynku w komfortowych hotelach i spa łączy jeden cel – oferowanie wyjątkowych usług w
wyjątkowych miejscach w kraju i za granicą – mówi dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze Wiesław Dzierzba. - Będzie okazja do szerszej promocji Karkonoszy, stąd duże zainteresowanie gmin z powiatu, gestorów baz hotelowych i producentów wyrobów regionalnych.

Po raz pierwszy zaprezentuje się. Wśród zagranicznych wystawców będą Centrum Babylon z Liberca, powiat Bamberg, Region Miast Aachen, włoskie Regione Benevento i holenderskie Maastricht. Stoisko Świnoujścia zaaranżuje...plażę. Mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic oraz turyści mogą wygrać w loterii weekendowe pobyty nad Bałtykiem i wycieczkę do Kopenhagi.

Tradycyjnie wystąpią zespół „Kreuzchuher Kerwasmusikanten” z Bambergu, 55-osobowa orkiestra dęta z powiatu wolsztyńskiego, zespół taneczny „Studio Tasmina” z Jablonca nad Nysą i regionalne folklorystyczne grupy ludowe. Na specjalnie usytuowanej ścianie na Placu Ratuszowym graficiarze z Aachen wspólnie z artystami sztuki ulicy z Jeleniej Góry stworzą podczas Targów Tourtec swoją wizję Partnerstwa Europejskiego.
W piątek, 9 maja Targi Tourtec będą otwarte w godzinach 10 – 18, w dniu następnym, 10 maja od 10 do 17. Honorowy patronat nad imprezą objęli prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, marszałek województwa dolnośląskiego i prezydent Jeleniej Góry.
 

Komentarze (4)

Dlaczego nie w sobotę i niedzielę? W piątek to ludziska w robocie, znowu emeryci i renciści wyczyszczą wszystkie stoiska z map.W zeszłym roku taka jedna jak mnie popchnęła to wylądowałem na kolanach u stóp pań z Czech, mało mnie nie stratowano.

Niedziela to dzień święty i należy go świętować a nie pracować ;>

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.