W Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida od 12 września można wybrać się na spektakle znane z poprzedniego sezonu: „Mąż mojej żony”, „Niedźwiedź.Oświadczyny” oraz „Osiem kobiet”. – Oczywiście pamiętamy, że wciąż obowiązują nas obostrzenia, związane z sytuacją epidemiczną, nakładające na nas wiele ograniczeń m.in. zachowania dystansu społecznego i bezpieczeństwa zdrowotnego, dlatego na każde wydarzenie na dzień dzisiejszy sprzedaż biletów ograniczona będzie do liczby 200 widzów” – mówi Dorota Fruba z Teatru im. Cypriana Kamila Norwida.

Ta informacja będzie szczególnie ważna w październiku podczas 47.Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych. Od 1 do 4 października będzie można oglądać ciekawe spektakle warszawskich teatrów Kwadrat, Ateneum i Teatru Polskiego. 30 września na inaugurację Spotkań wystąpi z recitalem Zbigniew Zamachowski.

Filharmonia Dolnośląska 57. sezon artystyczny rozpocznie 11 września. Program koncertu zadowoli każdego melomana. Usłyszymy Ludwiga van Beethovena  I Symfonię C-dur op. 21 oraz I Symfonię D-dur Franza Schuberta. Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej dyryguje Szymon Makowski. Z muzykami Filharmonii Dolnośląskiej publiczność mogła spotykać się w sieci podczas koncertów z cyklu „Filharmonia z dostawą do domów”. Koncerty cieszyły się popularnością, ale publiczność przyznaje, że z tęsknotą czeka na wykonania na żywo. Od 11 września co piątek, jak przed pandemią, melomani mogą rezerwować wieczory na koncerty w filharmonii.

Zdrojowy Teatr Animacji wraca do gry! – ogłasza placówka na facebooku teatru. Zastrzega od razu, że obecnie przy zachowaniu obostrzeń i wytycznych sanitarnych może przyjąć na widownię maksymalnie 95 widzów, czyli nie więcej niż 50 procent ogólnej liczby miejsc.

Młodzi widzowie mogą wybrać się 12 września na „Kota w butach”. Starsi zaś na 25 września na muzyczny spektakl „Homar z Hemarem”.

Wcześniej, 20 września w Zdrojowym Teatrze Animacji przygotowano premierę sztuki dla starszych dzieci (od 7 lat). Spektakl „Cień bestii” opowiada o królestwie Króla Aleksego, w którym pojawiają się kolejne doniesienia o grasującej w okolicy bestii z lasu. Tajemniczy potwór jest obiektem licznych plotek, a jego zgładzenie staje się obsesją Króla. Każda z postaci, w tym królewny – Alicja i Wiktoria, ma inną motywację, by odnaleźć bestię i przywrócić upragniony spokój. Czy odwagą będzie w tym wypadku siła i determinacja do walki czy też przełamanie strachu i nawiązanie dialogu z nieznanym? Czy na pewno to bestia stanowi główny problem Króla czy może bestią okaże się ktoś zupełnie inny?

Spektakl podejmuje temat bezmyślnego podążania za – najczęściej nieprawdziwymi i krzywdzącymi – wyobrażeniami na czyjś temat. Jak wielkie spustoszenie mogą wyrządzić nasze osądy, pomówienia i plotki? To temat do rozmów po spektaklu. Sztukę autorstwa Magdy Żarneckiej i Przemysława Jaszczaka wyreżyserował Przemysław Jaszczak. W październiku na scenie ZTA pojawią znane i lubiane przedstawienia z poprzednich sezonów „Kto się boi pani Eś”, „Brzydkie kaczątko” oraz „Karmelek”.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.