Trzecia porażka Olimpii

Siatkarze z Kowar od sobotniej przegranej 0:3 (22:25, 21:25, 21:25) z TS Volley Żarów rozpoczęli drugą rundę (rewanżową) sezonu zasadniczego w Errea III lidze mężczyzn. To już trzecia pod rząd strata punktów MKS Olimpii w meczach grupy B. Przed własną publicznością w hali „Jedynki” podopieczni trenera Patryka Hobgarskiego musieli uznać wyższe umiejętności zawodników UKS Dekoria Świdnica (1:3), a na wyjeździe zespołu o długiej nazwie Uczniowsko – Ludowy Klub Sportowy Teleżet Opal Ginące Zawody Kudowa Zdrój (0:3).

W potyczce z Dekorią kowarscy siatkarze fatalnie zagrali w pierwszym secie (12:25). O losach meczu zadecydowała zacięta trzecia część (23:25). Drugiej do zera gładkiej porażki drużyna Olimpii doznała z wiceliderem z Kudowy Zdroju (7. kolejka). Trzeciej w sezonie wysokiej przegranej 0:3 z TS Volley kibice biało - zielonych nie spodziewali się. Inauguracyjny pojedynek pod siatką w Żarowie kowarzanie wygrali 3:2.

Po siedmiu spotkaniach dolnośląskiej III ligi Olimpia z dorobkiem 8 punktów (w setach 10:15, w małych punktach 531:574), zajmuje przedostatnie, szóste miejsce. Liderują siatkarze ZTS Ząbkowice Śląskie (18 pkt., w setach 18:6). W następnej serii kowarki zespół pauzuje. W sobotę, 21 bm. w roli gospodarza MKS Olimpia podejmie lidera, który w pierwszej rundzie zwyciężył 3:0.