Turbo siódemka KPR-u

Jeleniogórskie szczypiornistki wygrały 31:27 (12:13) ważny mecz w Kościerzynie z przedostatnim w tabeli Superligi kobiet kaszubskim zespołem UKS PCM. W końcowych siedmiu minutach przyjezdne zdobyły siedem goli (straciły tylko 2) i z remisu zrobiło się pięcio bramkowe prowadzenie (30:25 w 57. min.). To trzecie zwycięstwo KPR-u w tym sezonie.

Początkowo drużyna z Kościerzyny wygrywała 7:5. Potem niezawodna Aleksandra Tomczyk (razem 9 goli), pięć razy trafiła do siatki w ciągu sześciu minut doprowadzając do remisu. Po zmianie stron UKS PCM był lepszy trzema bramkami (15:12), jednak „żółto – niebieskie” podkręciły tempo gry i wyrównały stan spotkania po golu Sylwii Jasińskiej (razem 4). W ostatnim kwadransie ekipa trenera Michała Pastuszki odebrała gospodyniom wiarę w sukces i zasłużenie wywalczyła komplet punktów.

Oprócz wymienionych celnie rzucały Marta Tomczyk 6, Sabina Kobzar 4, Joanna Załoga 3, Martyna Żukowska i Małgorzata Jurczyk po 2, Marta Karwecka 1. Aktualnie KPR zajmuje ósme miejsce w tabeli. W 7. kolejce Superligi (21 i 22 X ), jeleniogórzanki przed własną publicznością powalczą z Energą AZS Koszalin.