Twierdza KS Sudety niezdobyta

Nie ma mocnych na drugoligowych koszykarzy jeleniogórskiego klubu, gdy grają w hali MOS-u przy ulicy Sudeckiej. W tym sezonie drużyna trenera Rafała Niesobskiego jest niepokonana w meczach „domowych”. Na gospodarzy sposobu nie znaleźli również zawodnicy lidera grupy D z zespołu Exact Systems Śląsk II. Po końcowej syrenie w hali zwanej koszykarską twierdzą kibice Sudetów długo bili brawo na stojąco.

W niedzielny wieczór, 19 stycznia 2020 roku, przed własną publicznością KS Sudety pokonały wrocławskich rywali 85:70. Wysoki i wyrównany poziom sportowy, szybkie tempo gry, widowiskowe rzuty, skuteczną obronę i twardą walkę pod koszem zapewniły obie czołowe ekipy II ligi mężczyzn. Choć kilku zwycięskich koszykarzy zagrało popisowe partie, szkoleniowiec stwierdził, że każdy zasłużył na słowa pochwały. W ocenie Rafała Niesobskiego nie jeden zawodnik, lecz cały zespół mocno starał się o miano MVP.

Punkty zdobyło ośmiu koszykarzy, kapitan Paweł Minciel 18, Bartosz Jyż 16, Łukasz Niesobski 12, Michał Kozak 11, Rafał Niesobski i Jakub Pawlak po 9, Patryk Ostrowski 8 i Jarosław Wilusz 2. Sudety miały 50-procentową skuteczność w rzutach za dwa „oczka” i 65 proc. w rzutach wolnych. Do meczowej statystyki warto dodać 46 zbiórek piłki, w tym 30 w obronie, i 25 asyst. Gospodarze prowadzili 12:2, do przerwy 46:40.

W drugiej kwarcie Śląsk II remisował 30:30, nawet króciutko wygrywał 35:34 (15 min.), jednak koszykarze Sudetów pokazali klasę w najlepszym meczu w tym sezonie. Trener gości Tomasz Jankowski do Jeleniej Góry przyjechał w bardzo mocnym składzie. Do drugoligowego teamu dołączyli Jakub Musiał, który w piątek trafił za 14 pkt. w meczu Śląska w ekstraklasie, Jan Malesa i Maksymilian Zagórski. Obaj w sobotę rzucili 50 pkt w Kłodzku w spotkaniu I ligi. Zwycięska potyczka Sudetów z liderem (rozegrał jeden mecz więcej) może zdecydować o kolejności miejsc w końcowej tabeli.