Twórcy niepełnosprawni na start

Twórcy niepełnosprawni na start

Już po raz trzeci niepełnosprawni twórcy zaprezentują swoje dzieła na Dolnośląskim Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych GaleriaON 2014. 

Pomysłodawcą przeglądu jest wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Radosław Moloń. Ideą jest promocja wytworów i produkcji artystycznych niepełnosprawnych twórców z DOLNEGO ŚLĄSKA oraz wyszukanie wśród nich osób szczególnie uzdolnionych.

Pierwszym krokiem do wzięcia udziału w przeglądzie jest nadesłanie do 15 maja 2014 roku na adres jg@galerion.pl prac w formie elektronicznej. Mogą to być prace plastyczne, fotograficzne, filmy, prace literackie wierszem i prozą, prezentacje muzyczne i wokalne, a nawet etiudy taneczne czy małe formy teatralne.

Wystawy i koncerty osób przewidziano na czerwiec 2014 roku w kilku ośrodkach Dolnego Śląska, między innymi w Centrum Kultury w Kamiennej Górze. Komisja artystyczna po takich „półfinałach” wytypuje najciekawsze dzieła do wystawy i koncertu finałowego, który odbędzie się we wrześniu 2014 roku w Teatrze Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu.

Wszystkie nadesłane reprodukcje prac plastycznych, fotograficznych oraz wyróżnione nagrania video prezentacji wokalnych, muzycznych, recytatorskich, teatralnych, literackich, tanecznych oraz filmy zostaną umieszczone na specjalnym portalu internetowym. Jest zatem o co powalczyć.

Szczegółowych informacji udziela Małgorzata Karmińska ze Stowarzyszenia MOTYL Wałbrzych pod numerem telefonu 668 267 464.
 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.