font-family:"Times New Roman";
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}

W Jeleniej Górze odbył się VII Ogólnopolski Kolarski Wyścig Przełajowy. Impreza kolarska poświęcona była uczczeniu pamięci Jana Kozłowskiego – znanego zawodnika, trenera oraz działacza PZKOL.

false

Wyścig odbył się przy dość dobrych warunkach pogodowych (temp. około 2,5 C). Trasa wyścigu była grząska i mokra, sprawiając problemy nie jednemu uczestnikowiw tych zawodów. Całą imprezę uświetniło przybycie Mai Włoszczowskiej – srebrnej olimpijki z Pekinu – która wręczyła nagrody uczestnikom wyścigu. Impreza organizowana była przez Izersko-Karkonoskie Towarzystwo Kolarsko-Narciarskie

Celem wyścigu oprócz uczczenia pamięci Jana Kozłowskiego , była popularyzacja kolarstwa przełajowego wśród dzieci i młodzieży w Województwie Dolnośląskim oraz przygotowanie kolarzy do sezonu.

Wyniki:

W poszczególnych kategoriach słabo spisali się nasi zawodnicy.

W kategorii Elita pierwsze miejsce wywalczył Bartosz Łysak Bartosz LKK Górnik Wałbrzych. Zawodnicy z Wałbrzycha równych sobie nie mieli również w kategorii Junior młodszy, gdzie triumfowali Jakub Pytka i Damian Lasota.

W kategorii juniorów równych sobie nie miał Piotr Kurczab z Boplight Team Świdnica, który zostawił daleko w tyle swoich 11. konkurentów.

W kategorii juniorek młodszych wygrała Joanna Dubieniecka z Kwisy Lubań przed Roksaną Eksterowicz i Klaudią Żukowską z LKKS Górnik Wałbrzych ZS St.Bogaczowice, a w kategorii juniorek triumfowała Anna Kuniej z Sobótki.

Dopiero w kategorii Masters I mogliśmy zobaczyć naszych reprezentantów w akcji. Piotr Karmelita z czasem 51:41 zajął przedostatnie miejsce w swojej grupie wiekowej tracąc do lidera prawie 3 minuty, a Grzegorz Czech z wynikiem 50:17 zajął doskonałe trzecie miejsce. Wygrał Marek Bonecki z Legnicy.

W kolejnych kategoriach: Masters II – triumfował Mariusz Piotrowski z Wałbrzycha, a jeleniogórzanin Rafał Tucholski zajął ostatnie miejsce; Masters III –wygrał Zygmunt Krawczyk z Wrocławia, a reprezentant Podgórzyna - Waldemar Twardziszewski zajął trzecie – ostatnie miejsce.;Masters IV – wygrywa Grzegorz Fajkowski z Wrocławia, a nasz reprezentant Zygmunt Reps zajmuje ostatnie miejsce.

W pozostałych konkurencjach świetnie prezentowali się zawodnicy z Wałbrzycha, którzy zajmowali czołowe miejsce w swoich kategoriach: Dorota Hukiewicz ( drugie miejsce kat. Młodziczki), Łukasz Szymczyk , Łukasz Winiarski, Mateusz Kowalski, Paweł Przewięda, Krzysztof Bujalski, Konrad Mokrzycki zdominowali zawody w swojej kategorii zajmując odpowiednio pierwszych sześć miejsc.