W Łomnicy Randka z Wiosną

W Łomnicy Randka z Wiosną

Na kalendarzach zima jeszcze nie odpuściła, a w Łomnicy szykują powitanie wiosny. Kiermasz Wiosenny czyli Randka z Wiosną w Pałacu i Folwarku Łomnica już w najbliższy weekend, 15 i 16 marca. Kiermasze i warsztaty rozpoczynać się będą o godzinie 11, potrwają do godziny 17.

W Łomnicy malutkimi kroczkami będziemy zmierzać do Świąt Wielkiej Nocy. Stąd organizatorzy imprezy do udziału w niej zaprosili wytwórców produktów regionalnych, którzy oferować będą ozdoby wielkanocne i produkty żywnościowe kojarzone z wiosennym okresem.

Do Łomnicy przyjadą wytwórcy z Dolnego Śląska i nie tylko. Będzie można kupić wiosenne rośliny, palmy wielkanocne, jajka zdobione ręcznie w rozmaity sposób.

Nie zabraknie także strawy dla ciała. Do nabycia będą sery kozie i krowie, wędliny od kaszanek po wędzonki i szynki, suszone owoce i przyprawy.

W Kuchni Ziemiańskiej – zgodnie z łomnicką tradycją – gospodynie uczyć będą zwiedzających, jak wypiekać mazurki i bułeczki drożdżowe. Nie zapomniano także o najmłodszych uczestnikach kiermaszu wiosennego. Dzieciaki będą miały okazję z bibuły i papieru wyczarować ozdoby wielkanocne. W tym czasie dorośli mogą zwiedzić sale muzealne w Pałacu Łomnica, czy wstąpić do średniowiecznej piwnicy i przekonać się, jak dawniej gotowano. W piwnicy zgromadzono bowiem sprzęt kuchenny, formy i foremki do wypieków z dawnych czasów.

Przez sobotę i niedzielę, 15 i 16 marca w Folwarku Łomnica będzie rozbrzmiewać muzyka zespołu jazzowego z Jeleniej Góry.

 

Komentarze (1)

Byłem świetne sery, kabanosy z dzika i kaszanka

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.