W sobotę Bieg Niepodległości. Będą utrudnienia w ruchu

W sobotę Bieg Niepodległości. Będą utrudnienia w ruchu

W sobotę (11 listopada) w Jeleniej Górze odbędzie się kolejna edycja Biegu Niepodległości. Oznacza to utrudnienia w ruchu na odcinku od centrum Jeleniej Góry do Cieplic. Które ulice będą zamknięte i w jakich godzinach?

 

Organizatorzy zapowiadają, że w biegu wystartuje 650 uczestników. Zainteresowanie biegiem z roku na rok rośnie, miejsca na liście startowej rozeszły się jak ciepłe bułeczki, i - podobnie jak w 2016 roku – trzeba było zwiększyć limit.

Bieg Niepodległości tradycyjnie odbywa się na dwóch dystansach: bieg główny na 10 km (trasa atestowana) oraz 5 km, czyli kolejny Memoriał Piotra Schmidla – pracownika cieplickiego uzdrowiska, pasjonata sportu, gór i biegania.
Start „dychy” zlokalizowany będzie na Placu Ratuszowym, start „piątki” – przy ul. Wolności 145 (obok zajezdni MZK). Oba biegi odbędą się w sobotę (11 listopada) o godzinie 11:00. Meta oczywiście usytuowana będzie w Cieplicach na Placu Piastowskim, a ostatni kilometr trasy wiedzie po przepięknych jesiennych alejkach Parku Zdrojowego. W okolicach mety będzie funkcjonowało Miasteczko Zdrowia, zorganizowane przez Uzdrowisko Cieplice, zawodnicy mogą liczyć na medal pamiątkowy oraz ciepły posiłek. Dekoracja zwycięzców rozpocznie się około godziny 13:00.
Baza biegu i biuro zawodów również znajdują się na Placu Piastowskim. Wydawanie numerów i pakietów startowych (w pakiecie m.in. biało - czerwona czapka biegowa, w sam raz na jesienne i zimowe chłody) już w piątek (10 listopada) w godz. 17:00 - 19:00. W sobotę (11 listopada) biuro biegu zaczyna pracę o godz. 8:00.
Tradycyjnie już, zawodnicy odbierający numer w sobotę mogą przemieścić się na start darmowym autobusem MZK. Odjeżdżają one z przystanku „Apteka pod Koroną”, ul. Wolności 265. 

 

***

Sportowa rywalizacja na ulicach Jeleniej Góry spowoduje utrudnienia w ruchu w godz. 10.45 – 12.00. Największe na ulicach:

– Alei Wojska Polskiego – wyłączona w obu kierunkach w godz. 10.45 - 11.15
– ul. Wolności na odcinku od Wojska Polskiego do Placu Piastowskiego – wyłączone pasy ruchu w kierunku Cieplic w godz. 10.45 – 12.00. Ruch od strony Cieplic w kierunku centrum miasta odbywa się bez przeszkód.

Pozostałe chwilowe utrudnienia wystąpią na ulicach:
– Pocztowej, Okrzei, 1 Maja – w godz. 10.45 – 11.15
– Plac Piastowski, Fabryczna – w godz. 11.00 – 12.15
Więcej szczegółów na stronie biegu www.superbieg.pl/biegniepodleglosci
Organizatorzy zapraszają mieszkańców i turystów do kibicowania uczestnikom biegu.

 

Bieg Niepodległości jest jednym z punktów bogatego programu obchodów tego święta w Jeleniej Górze. Program znajduje się pod linkiem poniżej.

 

Trasa biegu:

 

Komentarze (2)

Pobiegnę za wami, zadeczki wy moje kochane!

..moj Syn podwiezie mnie do Kosciola,a pozniej pojade do Cieplic, odwiedze tam moja sp.Nieboszczke, na stare lata jest wszedzie daleko

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.