Wandal grafficiarz zatrzymany

Młody mężczyzna oszpecił kilkanaście budynków w Jeleniej Górze. Policjantom tłumaczył, że malowanie jest... silniejsze od niego.

Chodzi o 20-latka z Jeleniej Góry, którego zatrzymali policjanci z cieplickiego komisariatu.

 

– Mężczyzna od marca ubiegłego roku do kwietnia tego roku farbą w aerozolu pomalował najprawdopodobniej kilkanaście elewacji budynków – mówi podinspektor Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze. – Ustalamy kolejnych pokrzywdzonych, a oni szacują poniesione straty.

 

Szacuje się, że mężczyzna mógł zniszczyć nawet około 30 elewacji różnych budynków w mieście. – Na ścianach pozostawiał charakterystyczny napis, który również umieścił na ścianie budynku, w którym mieszka – mówi rzeczniczka.

 

20-latek przyznał się do tych czynów. Powiedział, że malowanie graffiti jest silniejsze od niego i nie może się powstrzymać. Po wykonaniu czynności został zwolniony. Grozić mu może nawet do 5 lat więzienia.

Komentarze (12)

Po co paka niech zapłaci za wszystkie straty usunięte przez profesjonalną firmę to malowanie będzie słabsze od niego

Niech płaci i czyści.

Uciąć ręce przy samej d...e, publicznie na Placu, przynajmniej inni naśladowcy się "powstrzymają"!

malowanie elewacji kosztuje 30 zl /m2. Graffiti moglo miec z 2 m2. Za 30 elewacji wychodzi jakies 2000 zl.

Tak, tylko żeby to ładnie wyglądało, to trzeba by było pomalować całą elewację. W innym przypadku będzie kwadratowa jaśniejsza łata.

Do Pana wyzej.Ale w Polsce nie ma profesjonalnych firm,sa firmy w teczkach w wysokich biurowcach a potem podwykonawcy po szkole cukierniczej z dotacja Unijna.Oni zatrudniaja na czarno znowu ludzi nie z branzy,uzywajac jakosciowo podejrzanego materialu,gdzie pozniej trzeba robic poprawki lub remont remontu.Oczywiscie najwazniejsza jest CENA.

graffiti w dobie powszechnego monitoringu jest sztuka przetrwania, miejska partyzantka. Nie wystarczy kaptur na glowie i puszka sprayu. Trzeba jeszcze wiedziec gdzie znajduja sie wszystkie kamery monitoringu, trzeba miec czujki, zaplanowac drogi ucieczki (przynajmniej ze 2), przygotowac sie na zatrzymanie, ustalic co mowic i jak zachowywac sie w razie wpadki.

proszę podać jak się podpisuje to zgłosi się więcej pokrzywdzonych. Bo co to znaczy "charakterystyczny napis", ale w Polsce to standart, żr kryminaliści są pod ochronką

Baty na gołą kicio byłyby skuteczne.

Skoro malowanie jest silniejsze od niego, to dać mu wiadro farby, wałek i niech odmalowuje elewacje w całym mieście, przynajmniej będzie z tego jakiś pożytek.

symptoms of intestinal issues hair fall women
india ivermectin http ivermectina

treatment drug abuse arthritis facts
stromectol tablets for humans for sale http ivermectin 3mg

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.