„Wichośki” górą pod koszem

W ramach eliminacji mistrzostw Polski w strefie dolnośląsko – lubuskiej młodzieżowe drużyny z jeleniogórskiego klubu wygrały dwa ważne mecze we Wrocławiu. Rywalkami koszykarek KS „Wichoś” były zespoły MKS Gwardii.

W kategorii U-16 kadetki z Zabobrza (na zdjęciu) zwyciężyły przekonująco 85:43. Od pierwszych minut podopieczne trenera Rafała Sroki narzuciły swój dynamiczny styl gry i już do przerwy prowadziły 44:13, po trzeciej kwarcie 68:25. Najwięcej, aż 41 punktów, zdobyła Patrycja Sadlik, Oliwia Pladzyk trafiła do kosza za 16, Aleksandra Montuło za 10, Katarzyna Gębura i Martyna Brzeźniak za 8 punktów, za dwa Angelika Mosoń. Grały też Oliwia Romano, Julia Wdowin i Julia Maciak.

Po pasjonującej i widowiskowej rywalizacji juniorki U-18 „Wichosia” pokonały gwardzistki 60:58 prowadząc do przerwy tylko jednym punktem 25:24. Trenerzy Rafałowie: Sroka i Sadlik pochwalili dziewczęta za wiarę w cenny sukces i walkę do końca. Bardzo dobrze w obronie zagrała Alicja Kuty. Punkty zdobyły: Patrycja Sadlik 24, Oliwia Pladzyk 12, Anna Wałęska 9, Paula Krzykowska 6, Amelia Białas 5, Katarzyna Morańda i Paulina Grabowska po 2. Wcześniej wrocławskie koszykarki odniosły dwa spektakularne zwycięstwa 74:63 i 67:56 w Gorzowie Wlkp. nad AZS AJP (jedyna porażka miejscowych) i w derbach z MKS MOS Elektrim.

W najbliższy piątek, 24 stycznia 2020 roku o godzinie 17.00, w jeleniogórskiej hali sportowej SP nr 11 juniorki KS “Wichoś” powalczą z zielonogórskim Zastalem. Następnego dnia, w sobotę 25 stycznia w Gorzowie Wlkp. zmierzą się z liderem rozgrywek AZS AJP.