„Wichośki” wygrywają w II lidze

Marta Klementowska

Koszykarki z jeleniogórskiego klubu po raz drugi w nowym sezonie mogły cieszyć się z ligowego zwycięstwa. Popularne „Wichośki” w Kątach Wrocławskich pokonały GOKiS Maximus 65:48. W czwartej kwarcie miejscowi kibice podziwiali przyjezdny zespół, który tę część spotkania wygrał wynikiem 27:9.

Początek meczu należał do zdeterminowanej i wzmocnionej kilkoma zawodniczkami ekipy gospodyń. W 13. minucie team KS „Wichoś” przegrywał 13:23, gdyż agresywna defensywa koszykarek Maximusa przynosiła skutek. Do przerwy kątecka drużyna prowadziła 32:26. Po zmianie stron dziewczęta z Zabobrza wywalczyły kolejno 12 i 27 punktów, rywalki tylko 7 i 9. To wielka zasługa Natalii Kopiec (zdobyła razem 12 pkt.), Moniki Paradowskiej (16), Sandry Lewkowicz (16, 3 x 3), Marta Klementowska (16) – na zdjęciu, która znakomicie rozgrywała piłkę i trafiała niemal z każdej pozycji oraz znakomicie broniącej Jagody Kuduk, która praktycznie wyłączyła z gry wysokie zawodniczki Maximusa – ocenił trener Eugeniusz Sroka.

Punktowały też Aleksandra Prokop 3, Jagoda Kuduk i Angelika Stefan po 1. W trudnym wyjazdowym meczu na boisku zabrakło chorej Aleksandry Lorenz.

W dwóch najbliższych potyczkach II ligi kobiet „Wichośki” zagrają z zespołami z Wielkopolski. W niedzielę, 19 listopada, o godzinie 17, powalczą z KS One Team Ostrów Wlkp., w środę, 22 listopada, o godz. 17.30, z Ostrovią Ostrów Wlkp. Oba mecze odbędą się w hali SP nr 11.