Wkrótce czasówka i maraton kolarski

Wkrótce czasówka i maraton kolarski

Dwie ciekawe i widowiskowe imprezy kolarskie odbędą się w regionie karkonoskim w dwa weekendowe dni, 7 i 8 czerwca. Można kibicować, ale również spróbować swoich sił w wyścigach szosowych, w jeździe indywidualnej na czas lub w maratonie. Najlepsi w różnych kategoriach wiekowych odbiorą puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy. Wyniki z Czasówki Szybowcowej zostaną zaliczone do challenge’u DZKol. oraz kalendarza Masters CH I i GI, z górskiego maratonu Podgórzyn - Podzamcze do challenge’u „Kolarstwo dla Wszystkich”.

Organizowany po raz piąty wyścig pod górę na trasie Jeżów Sudecki - Góra Szybowcowa należy co cyklu Czasówek Karkonoskich. Zgłoszenia do indywidualnej rywalizacji na dystansie 3000 metrów, przy ruchu drogowym otwartym, będą przyjmowane w dniu imprezy (sobota 7 czerwca), w biurze zawodów na Górze Szybowcowej w godzinach 12.30-14.00. Start co minutę od godziny piętnastej przy pętli autobusowej przy ulicy Długiej. Zakończenie zawodów około 17.30. W Czasówce Szybowcowej mogą uczestniczyć zawodnicy i zawodniczki zaliczający się do kategorii: młodzik, junior młodszy, junior, senior, cyklosport i masters (kobiety i mężczyźni) oraz niezrzeszeni open od 19 lat (po wypełnieniu oświadczenia). Prawo startu posiadają cykliści z licencją na 2014 rok i ważnymi badaniami lekarskimi.
Dzień później, 8 czerwca, Karkonoskie Stowarzyszenie Cyklistów w Jeleniej Górze zorganizuje również maraton kolarski Podgórzyn - Podzamcze. Zgłoszenia w dniu zawodów od 10.30 do 11.30 w biurze wyścigu w szkole podstawowej w Podgórzynie przy ulicy Żołnierskiej 113. Kolarze pojadą przy otwartym ruchu drogowym w grupach 15 - osobowych i w pięciominutowych odstępach. Start w samo południe.
Do wyboru dwie trasy długości około 32 i 67 kilometrów. Najpierw dojazd (9 km) z Sosnówki Dolnej do Ściegien do odcinka specjalnego (4 km). Poprowadzi on do Kostrzycy. Mała runda maratonu przebiegać będzie przez Bukowiec, Karpniki, Strużnicę, Gruszków, Kowary, Ściegny, Miłków i Sosnówkę Dolną do mety w Podgórzynie przy ulicy Nowej. Trasę dużej kolarskiej rundy wyznaczono od Kostrzycy przez Bukowiec, Karpniki, Janowice Wielkie, Miedziankę, Marciszów, Kamienną Górę, Ogorzelec, Przełęcz Kowarską (727 m n.p.m.), Kowary, Ściegny, Miłków i Sosnówkę Dolną do finiszowych metrów w Podgórzynie koło zalewu. Zakończenie rywalizacji po godzinie piętnastej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.