Wkrótce „Dzień Walentego” w Teatrze Norwida

Wkrótce „Dzień Walentego” w Teatrze Norwida

W jeleniogórskim Teatrze im. C.K. Norwida trwają próby do „Dnia Walentego” Iwana Wyrypajewa w reżyserii Łukasza Witta-Michałowskiego. Premiera spektaklu na tymczasowej scenie przy ul. Krótkiej już 15 czerwca 2019 r., o godz. 19.00. 

„Dzień Walentego” Iwana Wyrypajewa w reżyserii Łukasza Witta-Michałowskiego zwieńczy rosyjski tryptyk jaki znalazł się w programie jeleniogórskiej sceny dramatycznej.

Tryptyk uczuć i namiętności. Tak jak w „Gąsce” Nikołaja Kolady (pierwszym ogniwie tryptyku, drugim były dwie jednoaktówki Czechowa) mamy tu do czynienia z historią miłosnego trójkąta. Jeśli jednak tam w jego skład wchodziła jedna kobieta i dwóch mężczyzn, to tu na odwrót. Ów tytułowy bohater od lat przy tym nie żyje. Nie przeszkadza to jednak, by się pojawiał na scenie. Mało, by pojawiał się i jako młodzieniec, i jako mężczyzna wkraczający w wiek średni. Multiplikuje się też jedna z jego partnerek - w akcji biorą udział trzy jej wcielenia. Niezwykły, oniryczny dramat - granego na całym świecie i uważanego (obok Kolady) za następcę Czechowa - Wyrypajewa realizuje u nas twórca wielokrotnie nagradzanej i znanej nie tylko w Polsce lubelskiej Sceny Prapremier InVitro, który do współpracy zaprosił swoją stałą ekipę: Elbruzdę (Martę Góźdź) – scenografkę, Maxa Kowalskiego – kompozytora i Wojciecha Kapronia – choreografa. A w rolach Walentyna, Walentyny i Katji kochani przez jeleniogórskich widzów od lat: Iwona Lach, Elżbieta Kosecka, Marta Kędziora, Robert Mania. I jeszcze – dobrego nigdy za wiele - Katarzyna Trzeszczkowska (Katja), która w ciągu zaledwie sezonu szturmem zdobyła serca i uznanie publiczności oraz debiutujący tym wcieleniem Filip Toroński (Walentyn) – informują twórcy spektaklu.

Więcej na temat najnowszej Teatru Norwida w rozmowie z reżyserem spektaklu Łukaszem Witt-Michałowskim, którą przeczytać można w aktualnym wydaniu Nowin Jeleniogórskich z 4 czerwca 2019 roku. W kolejnym wydaniu Nowin Jeleniogórskich (z 11 czerwca 2019) informacja, jak można zdobyć zaproszenia na „Dzień Walentego” przygotowane dla Czytelników NJ. Zapraszamy do lektury!   

See video

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.