Wkrótce finał Ligi Rocka

Turbo. Fot. Archiwum zespołu

Mocne, rockowe brzmienie w wykonaniu młodych muzyków oraz legendy polskiej sceny – zespołu Turbo. Wszysto to czeka na uczestników finału Ligi Rocka, który odbędzie się w sobotę (24 maja) w Cieplicach.

To jubileuszowa, dwudziesta edycja Ligi Rocka. Od lat Liga trzyma wysoki poziom. Najlepszym dowodem jest to, że zespoły, które grały w sali Novej Jeleniogórskiego Centrum Kultury, są dostrzegane w telewizyjnych show. Kilka z nich zrobiło karierę.

 

Po serii koncertów eliminacyjnych, które odbywały się na przełomie 2013 i 2014 roku, do finałowego koncertu zakwalifikowało się 5 zespołów. Są to: Dust, Korpis Karmel, Panzerhund, No To Myk, Warbell. Jako support wystąpi grupa rockowa z Niemiec Sillycon X – laureaci niemieckiego przeglądu rockowego Beat Academy.

 

Gwiazdą imprezy będzie zespół Turbo, którego starszej publiczności nie trzeba przedstawiać. Zespół powstał w Poznaniu w 1980 roku. Ich najbardziej znany kawałek „Dorosłe dzieci” przez wiele tygodni utrzymywał się na czołowych miejscach listy przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Występ Turbo rozpocznie się około godziny 20. (po wręczeniu nagród laureatom Ligi Rocka). Start finału zaplanowano na godzinę 15. Finaliści mają o co walczyć. Oceni ich profesjonalne jury a najlepszy zespół w nagrodę otrzyma sesję nagraniową w podwarszawskim „TR Studio”.

 

Koncert finałowy odbędzie się na terenie stadionu przy ul. Lubańskiej w Cieplicach. Bilety w cenie 5 złotych do nabycia w sekretariacie Jeleniogórskiego Centrum Kultury, przy ul. 1 Maja 60, bądź na stadionie w dniu imprezy.

 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.