Wraca życie do zrujnowanej fabryki

Wraca życie do zrujnowanej fabryki

Obiekt po Fabryce Płyt Pilśniowych w Krobicy-Orłowicach zajmują stopniowo kolejne firmy. Miejsce, w którym pracowało przed kilkudziesięciu laty ok 2 tys. osób, wraca powoli do życia. W firmach rozwijających tutaj działalność zatrudnienie znalazło tu dotąd kilkadziesięciu pracowników.

 

Jest tu warsztat samochodowy, hurtownia zabawek,  restauracja i kilka innych podmiotów. Prowadzą działalność w mniejszych obiektach i skupia się ona przede wszystkim na świadczeniu usług dla miejscowych. Wciąż niezagospodarowany pozostaje główny budynek byłej fabryki. Jego właściciel to przedsiębiorca z Jeleniej Góry. Według Andrzeja Jasińskiego, burmistrza Mirska, gminy, do której należy Krobica największym problemem tego obiektu i perspektyw zagospodarowania go jest wysoki komin. Należałoby go rozebrać, ale to wielki koszt. Z czasem komin może stanowić duże zagrożenie dla obiektu i bezpośredniego sąsiedztwa. Podobny problem występuje w obiektach na terenie byłej Celwiskozy. 

jasiński.JPG

Komentarze (2)

no i jak to u nas nie oplaca sie bo komin stoi a powinien sie zawalic Zrobmy z Jeleniej G. turystyczny region ale jakl to zrobic skoro ciagle nazekamy a to muzyka za glosna na publicznych imprezac a to komin a to drzewa rosna tam gdzie nie powinny zakasac rekawy wziac dobrego faceta od planow co nie da sobie w kasze pluc ..........

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.