Wystartował Festiwal Narciarstwa Biegowego

Rodzina Haniszewskich triumfowała w Rodzinnej Dziesiątce.

Ponad 300 osób wystartowało w Rodzinnej Dziesiątce w narciarstwie biegowym. Impreza ta inauguruje Festiwal Narciarstwa Biegowego, którego głównym punktem jest Bieg Piastów.

Pogoda okazała się łaskawa dla organizatorów i biegaczy. W piątek spadł śnieg, który przykrył nieco zlodowaciałą pokrywę śniegu. W sobotę świeciło słońce. Dzięki temu można było dobrze przygotować trasy. Na starcie Rodzinnej Dziesiątki (bieg na 10 km) stanęło 340 osób. Walka toczyła na całego. Piotr Habrat uciekł rywalom i bardzo długo prowadził, ale Łukasz Bronowicki nie poddawał się. Zaatakował na ostatnim kilometrze i zwyciężył. Na mecie promieniał radością - to jego pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Najlepsza wśród pań była Anna Gałek. Wprawdzie narzekała, że narty słabo jechały, ale i tak jej przewaga nad drugą Moniką Judką była spora.
W kategorii rodzinnej wygrała rodzina Haniszewskich. – Startujemy tu od 1980 roku – opowiadał z entuzjazmem Lesław Januszewski, lider zwycięskiej ekipy. Przez dziesięciolecia rodzina Haniszewskich się powiększała, a start w Biegu Piastów stopniowo stawał się ich rodzinną tradycją. Dziś jej zespół liczył aż dziewiętnaście osób, które w sumie mają... 669 lat. – Mamy jeszcze rezerwy – śmiał się lider drużyny. Drugie miejsce zajęła rodzina Linkiewiczów a trzecie – Pawłowskich.
W Rodzinnej Dziesiątce pobiegło aż 70 rodzin, oprócz nich wiele osób wystartowało indywidualnie. Ustanowiony został rekord frekwencji - do mety dotarło 340 zawodników i zawodniczek, podczas gdy w ubiegłym roku 318.
W niedzielę (26 lutego) bieg na 15 km klasykiem, Memoriał Stanisława Michonia – legendarnej postaci narciarstwa biegowego, trzykrotnego zwycięzcy Biegu Piastów, w tym pierwszej edycji w 1976 roku, a później trenera, odkrywcy wielu talentów narciarskich. Start o godz. 10.