Wystrzałowa pomoc

Wystrzałowa pomoc

Łóżko rehabilitacyjne oraz sporo drobnego, cennego sprzętu podarowało seniorom Jeleniogórskie Towarzystwo Strzeleckie „Strzelec”. To wynik niezwykle udanej akcji charytatywnej.

– Pod koniec lutego zorganizowaliśmy charytatywny turniej strzelecki o Puchar Seniora. Dochód z tego turnieju przeznaczyliśmy na potrzeby Dziennego Domu Senoor +, który mieści się przy ul. Wiejskiej w Jeleniej Górze – wyjaśnia Robert Kardyś, prezes „Strzelca”. Pomysłodawcą była Urszula Pregiel, która zasiada we władzach stowarzyszenia, a wcześniej pracowała w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej i temat opieki senioralnej jest jej bliski. Efekt? Zebrano ponad 5,5 tysiąca złotych.

– To przerosło to nasze oczekiwania – przyznaje z zadowoleniem Mariola Pietkiewcz, główny specjalista Dziennego Domu „Senior +”. – Liczyliśmy, że uda się uzbierać na łóżko rehabilitacyjne, ale tych pieniędzy jest tak dużo, że lista zakupów znacznie się rozszerzyła. Co jeszcze, oprócz wspomnianego łóżka, się na niej znalazło? – Warnik, żelazko, krajalnica, głośnik z mikrofonami bezprzewodowymi, robot kuchenny, garnki, patelnie, serwetniki, cukiernice – wymienia M. Pietkiewicz. – Wszystko to jest bardzo przydatne w naszej codziennej pracy. Seniorzy lubią gotować, często organizujemy różnego rodzaju spotkania, dlatego wszystko to bardzo się przyda.

W czwartek (25 marca) członkowie stowarzyszenia oficjalnie przekazali sprzęt seniorom. Dzienny Dom „Senior +” mieści się w budynku dawnego biura paszportowego przy ul. Wiejskiej. Uczęszcza do niego około 30 seniorów. Mogą tu liczyć na rehabilitację, zajęcia kulinarne, gry i zabawy. W ofercie mają śniadania i obiady. Chętnie tu przychodzą, bo – jak mówią – czas najlepiej płynie w grupie.

Wystrzałowa pomoc
Wystrzałowa pomoc
Wystrzałowa pomoc
Wystrzałowa pomoc
Wystrzałowa pomoc
Wystrzałowa pomoc
Wystrzałowa pomoc
Wystrzałowa pomoc
Wystrzałowa pomoc

Komentarze (8)

Dworczyk do dymisji. Zastąpi go Sasin.

O k...a, chować portfele.

chować portfele! nie/zawisłe Sedzie idom!

Patologiczna władza Złajdaczonej Prawicy! Wyjątkowe plugastwo i złodziejstwo dorwało się do naszego państwa!

Prima aprilis,
kops w du.pe i sie schylisz
NIe mamy Pana szczepionki
I co nam Pan zrobi?

Jedną z osób domagających się dymisji Michała Dworczyka jest Szymon Hołownia. Lider Polski 2050 na dzisiejszym briefingu zaznaczył, że jeszcze rano minister Dworczyk informował, że z powodu wolnego tempa szczepienia seniorów postanowiono uwolnić terminy szczepień dla osób w wieku 40-60 lat, a "już dwie godziny później mówił, że to jednak usterka i błąd w systemie, co może się przecież przytrafić przy takim obłożeniu". Więc albo o godz. 8 albo o godz. 10 kłamał - dodał lider Polski 2050.

Nie ma dla tego żadnego usprawiedliwienia. Jeżeli minister rządu Rzeczpospolitej kłamie, to jest tylko jedna droga do tego, żeby sobie z tym poradzić: dymisja - oświadczył Hołownia

Według niego, Dworczyk powinien ogłosić swą dymisję jeszcze dziś. Za takie rzeczy, które dzisiaj stały się w Polsce, w innych krajach "leci" czasami nie tylko minister, ale wręcz cały rząd (...). Ile jeszcze będziemy znosić rządy tych gamoni, którzy nie potrafią przeprowadzić kluczowego dla życia i zdrowia Polaków procesu? - mówił Hołownia.

No dobra ale co z dymisją profesora Kopertowskiego-prezia Senatu???

Kto mieszka w Polsce pod rządami pisowców ze Złajdaczonej Patologii ten się w cyrku i w prima aprilis nie śmieje.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.