XIX Biennale Fotografii Górskiej rozstrzygnięte

Grand Prix: Przemysław Kruk - Wiatr, mgła i góry, studium masywu Odle z inspiracji W. Turnera I

Tegoroczne - XIX Międzynarodowe Biennale Fotografii Górskiej, organizowane przez Jeleniogórskie Centrum Kultury, okazało się rekordowe pod względem ilości nadesłanych prac. Ponad tysiąc fotografii, blisko stu autorów, w tym 20 czeskich fotografów. Dominował kolor i cyfrowe wydruki. Wśród nagrodzonych w tym prestiżowym konkursie, znalazł się (nie po raz pierwszy!) jeleniogórzanin Wojciech Miatkowski.
Międzynarodowe Biennale Fotografii Górskiej organizowana jest w Jeleniej Górze od blisko 40 lat. To największa impreza w Polsce o tej tematyce. W środowisku fotograficznym uznawana jest za jedno z najważniejszych wydarzeń w kraju.

Jury pod przewodnictwem kuratora działu fotografii Muzeum Narodowego we Wrocławiu dra Adama Soboty nagrodę główną przyznało Przemysławowi Krukowi z Poraja za wielkoformatowe studium wiatru, mgieł i światła. Pierwszą nagrodę otrzymał Rafał Swosiński z Chodzieży, którego nagrodzono dodatkowo za tematykę tatrzańską. Druga nagroda powędruje do Doroty Sitnik z Polanicy Zdroju, a dwie równorzędne trzecie nagrody otrzymują Wojciech Miatkowski z Jeleniej Góry i opolanin Sławoj Dubiel. Jury, w którego skład weszli także: Ewa Andrzejewska-sekretarz, Marek Liksztet, Tomasz Mielech i Wojciech Zawadzki, postanowiło ponadto przyznać również wyróżnienie honorowe "za szacunek do fotografii i szlachetne przywiązanie do procesu fotograficznego" Davidovi Stranskyemu, który zaprezentował stykowe kopie formatu 6x9 cm.

Uroczyste wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się w Muzeum Karkonoskim 9 września 2016 r. Tego samego dnia, w Galerii KORYTARZ i Galerii Pod Brązowym Jeleniem nastąpi także otwarcie wystaw towarzyszących tegorocznemu biennale.

Poniżej publikujemy zestaw nagrodzonych prac Wojciecha Miatkowskiego.

Więcej o XIX Międzynarodowym Biennale Fotografii Górskiej i jego jeleniogórskim laureacie w "Nowinach Jeleniogórskich" z 12 lipca 2016. 

NAGRODA 1m.jpg
NAGRODA 2m.jpg
NAGRODA 3m.jpg
NAGRODA 4m.jpg

Komentarze (2)

Gratulacje dla wszystkich.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.