XVI kolejka A klasy I grupa – wyniki, strzelcy, tabela

Woskar Szklarska Poręba - Pogoń Świerzawa 0:0

KS Łomnica - Endico Mitex Podgórzyn 1:4 (1:2)

Bramki: Wilczyński dla Łomnicy; Nosal (2), Skorupa, Woźniczka dla Podgórzyna

Orzeł Lubawka - Orzeł Mysłakowice 3:2 (0:0)

Bramki: Musiał, Adamowicz (2) dla Lubawki; Zieliński (k.), Pożoga dla Mysłakowic

Piast Bolków - Halniak Miłków 3:0 (2:0)

Bramki: Prorok, S. Stępień, Z. Nowak

Nysa Wolbromek - 1946 Chełmsko Śląskie 4:0 (2:0)

Bramki: R. Pawlak. Kleszcz (k.), Nowakowicz (2)

Victoria Czadrów - Pub Gol Jelenia Góra 1:2 (1:1)

Bramki: Banach dla Czadrowa; Wyderkowski (2) dla Jeleniej Góry

Czarni Strzyżowiec - Chojnik Jelenia Góra  2:2 (1:0)

Bramki: Romaniak, Rumiński dla Strzyżowca; Michałek, Potocki dla Jeleniej Góry

Remis Świerzawy z Woskarem przy zwycięstwie Podgórzyna nad Łomnicą sprawił, że dwaj główni kandydaci do awansu znów mają tyle samo punktów. W najbliższych tygodniach nieco łatwiejszych rywali ma chyba Mitex i wszystko może się zdarzyć.

Pojedynek w Wojcieszycach nie był pięknym widowiskiem. Goście przeważali, dużo grali piłką i za wszelką cenę chcieli zdobyć gole, ale nie przekładało się to na klarowne sytuacje strzeleckie. Gospodarze postawili na obronę („ostatnio dwa razy graliśmy otwarta piłkę i przegraliśmy, teraz może nie imponowaliśmy ofensywą, ale punkt z liderem zdobyliśmy – przyznał prezes Woskara) oraz kontry i nawet omal nie przyniosło to im kompletu punktów.

W Łomnicy miejscowi zaskoczyli rywali determinacją na początku meczu i po 6 minutach prowadzili. Potem jednak do głosu doszła konsekwencja, opanowanie i przygotowanie taktyczne podgórzynian, co zaowocowało bramkami.

Świetny mecz, zwłaszcza w drugiej połowie obejrzeli kibice w Lubawce. W pierwszej połowie zabrakło tylko bramek. W drugiej było już wszystko, z dramatyczną końcówką na deser. W 90 minucie po  świetnym wolnym mysłakowiczanie doprowadzili do wyrównania. Ale zaraz po wznowieniu gospodarze w dwójkowej akcji Musiała i Adamowicza przedostali się na pole karne gości i już w doliczonym czasie zdobyli bramkę na wagę zwycięstwa.

W spotkaniu drużyn z dołu tabeli Bolków pokonał Halniaka, ale goście mieli też swoje okazje i gdyby tylko byli skuteczniejsi z Bolkowa mogli wywieźć nawet remis. Zwłaszcza niewykorzystany rzut karny (kapitalna parada D. Nowaka) przy stanie 2:0 było widać, że podciął im skrzydła.

Za niespodziankę można uznać wysokie zwycięstwo Nysy nad Chełmskiem. Gdy jednak wziąć pod uwagę, że miejscowi to zepsuł nieobliczalny, a goście byli mocno osłabieni, rezultat nie jest już taka niespodzianką. W meczu na początku obu połówek dominowali goście, ale szybko opadali z sił i inicjatywę przejmowali miejscowi.

Niepocieszony po meczu z PUB Golem był prezes Victorii Czadrów – Okazji mieliśmy tyle, że starczyłoby na pięć meczów, a jednak przegraliśmy – narzekał. Chyba zasadnie, bo trener pubowiczów dyplomatycznie stwierdził: strzeliliśmy co mieliśmy strzelić, a potem pilnowaliśmy, żeby nam się krzywda nie stała”

Pluć w brodę, niczym polscy piłkarze ręczni, mogą sobie Czarni ze Strzyżowca, którzy jeszcze w 80 minucie meczu prowadzili 2:0, by ostatecznie zremisować 2:2. – Straciliśmy bramki jak ostatni frajerzy – wściekali się sami na siebie (zresztą całkiem słusznie)  po meczu.