Z czyim poparciem w drugiej turze

Z czyim poparciem w drugiej turze

Przed drugą turą wyborów prezydenckich w Jeleniej Górze swojego poparcia Marcinowi Zawile, kandydatowi PO, udzielił Robert Prystrom, lider „Wspólnego Miasta”. Według niego, prezydentura Zawiły będzie bardziej przewidywalna.

Jeleniogórski Sojusz Lewicy Demokratycznej przyznaje, że nie prowadził z kandydatem PO żadnych rozmów na temat ewentualnej koalicji w radzie miasta, ale program M. Zawiły jest najbardziej zbieżny z programem kandydata SLD – Sylwestra Urbańskiego.

Poparcia M. Zawile udzieliła także Elżbieta Matiasz, która kandydowała z komitetu „Wspólnota Jeleniogórska”.

Marzena Machałek, która w pierwszej turze wyborów prezydenckich w Jeleniej Górze uzyskała czwarty wynik, udziela swojego poparcia przed drugą turą Markowi Obrębalskiemu. Zdaniem posłanki PiS-u, obecny prezydent gwarantuje dokończenie rozpoczętych i planowanych inwestycji i jest bardziej merytorycznie przygotowany do sprawowania władzy. M. Machałek dodała, że w tej sprawie „odbyła się jedna rozmowa” i ma nadzieje, że czwórka radnych PiS-u będzie wspierała w radzie pomysły prezydenta.


Komentarze (21)

To co mogło Nas najlepszego spotkać.

ZAWIKŁANI A'POLITYCZNI, STEROWANI.

MO na nowych banerach portalowych tak jakoś kopiuje pomysły PO - koszula TUSKA, hasło ZAWIŁY! Brawo dr Plagiat.

Czyżby powtórka sprzed 4 lat? Tzn po przegranych wyborach samorządowych Prystrom spotkał się w miasteczku pod Karpaczem w celu podziału władzy. Tylko wtedy i tak został wykiwany. Tym razem chyba udzielił poparcia w zamian za stołek wiceprezydenta, więc niech mieszkańcy Jeleniej nie będą zaskoczeni tym faktem za kilka tygodni.

To ja głosuję na M.Obrębalskiego skoro Marzena Machałek dała mu poparcie w drugiej turze.

Prystrom oddaje swoje głosy nie tym co POtrzeba a pózniej jest zdziwiony że w Jelonce nic nie osiągnie. Panie Robercie wyborcy są pamiętliwi. Myślę że może pan sobie szukać normalnej pracy.(bardzo dobrze)Może bez was uda się jeszcze coś uratować w Jelonce. Sługusy partyjne. Chcą zrobić z nas totalną prowincję bo zacofanymi łatwo się steruje i za dużo nie krzyczą. Wyborcy pomyślcie dobrze na kogo oddacie głos. W tej sytuacji Marek OK

Mały zacietrzewiony cżłowieczek pcha się do władzy i do kasy. Panu już dziekujemy Panie Prystroń. Precz od Jeleniej Góry!!!

Ludzie co wy wiecie kłamstwa piszecie szok

pRYSTROMOWI ZOSTAŁO SPORO przeinwestowanej makulatury i nie wie co z tym zrobić to podlizuje się do Zawiły.ZAWIŁA FARBOWANY LISEK I TAK ZA ŚLINIENIE JEGO D..Y ODPŁACI ŚWINII TO NA CO ŚWINIA ZASŁUŻYŁA.PRYSTROM ZNOWU WYDUDKAŁ WYBORCÓW .

Jakim prezydentem był p.Obrębalski wiadomo, chaos, brak kooperacji, wizji etc. Marcin Zawiła pokazał wizję, pomysł na miasto a w Sejmiku udowodnił, że ponadpartyjna współpraca to nie jest dla niego tylko slogan. Głosujcie na lepszego, głosujcie na Zawiłę

Prystromobus, park technologiczny na Mickiewicza i pani Matiasz

ZAWIŁA PLECIE JAK SOŁTYS KIERDZIOŁEK Z WESOŁEGO AUTOBUSU.NAWET PODOBNY AUTOBUS TYLKO POSTAWA RACZEJ „SOŁTYSA –PIERDZIOŁKA"zNAMY TE NUMERY BRUDER.

Jeden drugiemu UDZIELA poparcia (oczywiście w zamian żąda czegoś dla siebie)! Dla plebsu mowa o zbieżności programowej. Trzeci rozmów nie prowadził JESZCZE, ale na to ma przecież czas. Dla porządku nawet pani Ela "namaszcza". Potem razem spotkają się "na wódce" i będą się zaśmiewać do łez z naiwnego elektoratu! W tej wojence o Ratusz wyleją dziecko razem z kąpielą. TAK, TAK! A nas i nasze głosy traktują jak swoją własność. Najlepsze dla Jeleniej Góry i mieszkańców jest pozostanie obecnego prezydenta na drugą kadencję. Zrobi więcej i szybciej niż jakikolwiek nowy.

masz prawo i głos.

– czyli JAK aktywny („aktywny”?) jest nasz POSEŁ ZAWIŁA? ... mam wrażenie, że nudzi się biedak w tym Sejmie (dane ze strony sejm.gov.pl):
1. Zadane pytania bieżące – Zawiła zapytał 1 raz [rekordzista: 52], co daje mu miejsce 310-390 (na 390 sklasyfikowanych posłów)
2. Wygłoszone oświadczenia – MZ złożył 1 oświadczenie [rekordzista: 103] - miejsce 154-215 (na 215)
3. Zapytania – MZ zapytał 2 razy [rekordzista: 385] - miejsce 366-394 (na 432)
4. Interpelacje – MZ interpelował 27 razy [rekordzista: 1079] - miejsce 244-254 (na 476)
...poseł Zawiła jest jak widać na końcu większości rankingów. Gdzie jego aktywność? CZY RÓWNIE „AKTYWNYM” ZAMIERZA BYĆ JAKO PREZYDENT MIASTA?
A może posłowi Zawile po prostu wystarczy, że podnosi rękę i głosuje tak, jak mu PO PARTIA każe, a z własnymi wystąpieniami nie lubi się wychylać?
Być może więc tajemnica jego startu w wyborach na prezydenta jest szalenie prosta: fotel w gabinecie prezydenta JG jest głębszy i wygodniejszy, niż fotel sejmowy - a pensja w końcu prawie taka sama ...na dodatek kamery człowieka nie sfilmują, jak się zdrzemnie po obiedzie :)
http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/raktywnosc?OpenAgent&6;

Pani Machałek twierdzi, że dotychczasowy Prezydent gwarantuje dokończenie...! Za co? Jeżeli nie ma poparcia w Radzie Miejskiej, a z koalicją zawiązaną w Sejmiku jest skłócony, więc wnioski Jeleniej Góry byłyby odrzucane!
Pani Machałek z opozycyjnym PiS w Sejmiku mu to załatwi? Bądźmy realistami! Tylko na Zawiłę!

godności to on ma mniej, jak brudu za paznokciem

No czyli wszystkie oszołomy popierają Zawiłę - Prystrom, Matiasz - jak program Zawiły jest zbieżny z programem Prystroma i Matiasz to ja na pewno idę na Obrębalskiego, jaki on by nie był. Nie chcę mieć oszołoma wiceprezydenta.

Głosuję na Obrębalskiego, ma zaplecze we Wrocławiu, ma zaplecze w Sejmiku Województwa, a nie jakieś szemrane układy platformianego szeryfa ze Ścięgien co to sobie 1,5 mln dotacji załatwił na hotelik. Poza tym platforma już pokazuje swoje prawdziwe oblicze w Wałbrzychu, oszuści, aferzyści i złodzieje. No i nepotyzm Zawiłów, muzeum, biblioteka, poseł, jeszcze do ratusza się mu zachciewa... na drzewo!

oceniasz czlonkow PO jak caly swiat ocenia nas tz.polacy to zlodzieje,a chyba wszyscy nie jetesmy zlodziejami

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.