Za naukę dostali po 2,7 tys. złotych

Za naukę dostali po 2,7 tys. złotych

Najlepsi uczniowie z jeleniogórskich szkół otrzymali dzisiaj stypendia Prezesa Rady Ministrów. Dostali dyplomy i po ponad 2,5 tys. Złotych do kieszeni! - To dużo – mówili.

- To najprzyjemniejszy moment w każdym roku. Wielki sukces tych młodych ludzi, ich nauczycieli i dyrektorów. Pokazali, że sumienność i pracowitość przynosi rezultat – powiedziała Beata Pawłowicz, dolnośląski kurator oświaty.

Dzisiaj w ZSO nr 1 w Jeleniej Górze wręczono stypendia Ministra Edukacji Narodowej oraz Prezesa Rady Ministrów. Te pierwsze dotyczą młodzieży uzdolnionej w danej dziedzinie. - Otrzymują je laureaci olimpiad przedmiotowych oraz wybitni sportowcy – uczniowie, którzy osiągnęli sukcesy w kraju jak i zagranicą – mówi Beata Pawłowicz.
Nagrodzeni otrzymują jednorazowe stypendium w wysokości 3 tysięcy złotych.

Znacznie więcej uczniów otrzymało dzisiaj stypendium premiera. Jakie są kryteria? - Trzeba mieć najwyższą średnią w szkole, ale nie niższą niż 4,75, bardzo dobre zachowanie – wymienia B. Pawłowicz. - W naszym województwie w tym roku tylko z 68% szkół byli stypendyści. Czekamy na 100%.

Stypendium premiera wynosi 2785 złotych i przyznawane jest w dwóch transzach: od września do grudnia i od stycznia do czerwca.
Dzisiaj uhonorowano uczniów z regionów jeleniogórskiego, legnickiego i wałbrzyskiego.

- To bardzo miłe wyróżnienie – przyznała Magdalena Wolak z ZSLiZ nr 2 w Jeleniej Górze. - Uczę się na bieżąco, nie mam tak, że cały dzień siedzę nad książkami przygotowując się na sprawdzian. Staram się przygotowywać z lekcji na lekcję.
Dziewczyna jeszcze nie wie, na co przeznaczy stypendium. - Trochę na pomoce naukowe, ale na pewno też i na własne potrzeby – powiedziała.

Tego problemu nie ma Tomasz Topczewski z III LO im. Śniadeckiego w Jeleniej Górze. Chłopak pójdzie na kurs prawa jazdy. Skromnie wypowiada się o sobie.
- Nie wiem, co powiedzieć – zastanawiał się. - Do mojej szkoły uczęszcza ok. 500 osób. Zostałem wyróżniony, to jednak jest coś. Na szczęście, nauka przychodzi mi dość łatwo, lubię przedmioty ścisłe: matematykę, fizykę.

Podajemy nazwiska stypendystów ze szkół z Jeleniej Góry: Marta Chmielecka, Aldona Jamro, Marta Pross, Kinga Jaskórzyńska, Magda Misztak, Tomasz Topczewski, Magdalena Jadwiga Wolak, Angela Anna Mruk, Monika Słota, Łukasz Przychodzień, Damian Patryk Oziom, Agata Wiśniewska, Patrycja Zając.

Stypendyści z powiatu jeleniogórskiego: Adrian Cheba, Maciej Grybel, Rafał Leszczawski, Mateusz Lucki, Karolina Mrowca, Wiktoria Wilk.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Komentarze (2)

Bylby z Marusia ksiadz ,bylby gdyby Marus nie odziedziczyl alkoholizmu ,zlodziejskiej zylki i latania za cudzymi zonami jak sie wielki radny "Szu" obronca od huliganów wezmie do dziela i zrobi porzaded w swojej rodzinie to i marusia dzieci maja szanse "swietymi zostac" i spelnic marzenia babci ,ale mysle ze z tego tez nic nie wyjdzie wielki "Szu" wie razem z tymi bandziorami ,ze skonczyly sie czasy "Wójta i plebana" Nie bylo by juz z czego brac Danusiu oj nie bylo zawód nie oplacalny to w w sutanny sie isc nie oplaca.

No i tutaj też coś piszesz Gaweł. Trochę jesteś niedoinformowany. Jak masz cos do mnie osobiście to do mnie napisz augustinus36@wp.pl. Nie mogę się z Tobą zgodzić z tym co piszesz o mnie. I prośba, nie mieszaj mnie ze szwagrem, bo nie wiem z jakimi chuliganami chce on walczyć jako radny i kogo za takowych uważa. A od dzieci się odwal, bo one akurat mają swoje marzenia i jedyną rzeczą tak naprawdę ważną dla mnie jest im w tym dopomóc. I tutaj nie jest ważne jakie są marzenia babci czy rodziców. Jak chcesz prowadzić dalsza konwersację to zapraszam, tylko na poczcie mailowej.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.