Za rok kolejna galeria handlowa w centrum miasta

Za rok kolejna galeria handlowa w centrum miasta

- W ciągu 12 miesięcy powstanie tutaj galeria usługowo-handlowa – mówił Zbigniew Kamiński, pełnomocnik ds. wdrożeń, realizacji i komercjalizacji inwestycji spółki Ariadne. Dzisiaj przy ul. Pijarskiej rozpoczęła się budowa obiektu.

- Mamy nadzieję, że w tym miejscu powstanie coś w rodzaju nowego centrum miasta – mówił Zbigniew Kamiński. - Wypełnienie tej luki będzie stanowiło alternatywę dla imprez, które odbywały się dotąd tylko w rynku.

Galeria ma powstać na mocno zapomnianym placu przy ul. Pijarskiej, obok parkingu wielopoziomowego.
- To miejsce zaniedbane, zrujnowane, ale znajdujące się w śródmiejskiej części Jeleniej Góry. Cieszę się, że powstanie tu piękny obiekt. Sądzę, że będzie często odwiedzany przez mieszkańców i turystów – mówił prezydent Marek Obrębalski, który uczestniczył w rozpoczęciu robót. - Ten rejon zmienia się diametralnie, gdyż obok trwa rewitalizacja kanału Młynówka, lada moment zostanie oddany do użytku Pasaż Grodzki.
Nowa galeria będzie miała 10 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, z tego powierzchnia handlowa to 6280 metrów. Łącznie z poziomem -1 będzie to budynek pięciokondygnacyjny o nietypowej bryle.

- Planujemy połączenie elementów, które wpisują się w zabytkową część miasta, z elementami ultranowoczesnymi – mówi Z. Kamiński.
Do końca roku firma chce zdążyć z posadowieniem płyty fundamentowej i wyjść z robotami nad ziemię.

Wiadomo już, że w Galerii Centrum swój flagowy sklep spożywczy będzie miała sieć Polo Market. - Będzie miał powierzchnię 1600 metrów kwadratowych, to sporo jak dla tej sieci – mówi przedstawiciel spółki Ariadne.

Pytanie tylko, czy w Jeleniej Górze jest miejsce na kolejną galerię handlową. W galerii Tesco są jeszcze wolne powierzchnie. Tajemnicą Poliszynela jest, że z tego samego powodu przesunięto otwarcie Pasażu Grodzkiego. Wkrótce rozpocznie się przebudowa centrum Echo a także – choć wokół tej inwestycji obrosły już legendy – galerii Focus Mall.

Czy spółka nie obawia się konkurencji? - Konkurencja to nie jest słowo, którego można używać w pejoratywnym znaczeniu. Im jest ona większa, tym dla wszystkich lepiej. To pociąga za sobą wyższą jakość usług, lepszą jakość handlu, z tego jeleniogórzanie mogą się tylko cieszyć – tłumaczy Zbigniew Kamiński.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Komentarze (9)

Redaktur o tym nie pisze - ale po bliższym oglądzie - ZOBACZYłEM - z łopatą - toż to ON p. Marek Obrębalski - Chyba ćwiczy nową profesję łopatologiczną, przed odejściem funkcji z prezydenta Jeleniej Górze. Prawodopodobne nowe dziedziny zatrudnienia to melioracja, kanalizacja lub może nawet niwelacja terenów. Powodzenia.

Sądząc z Pańskiego tekstu, panie redaktorze, Poliszynel to zapewne imię lub nazwisko?

I na co nam kolejna Galeria skoro ludzie w Jeleniej Górze nie mają pracy by robić w tych drogich pseudo markowych sklepach zakupy.

Narzekanie, narzekanie i jeszcze raz narzekanie!!!!! A ja się bardzo Cieszę, że wreszcie powstanie w mieście galeria handlowa prawdziwego zdarzenia:) Przynajmniej młodzi będą robić zakupy w Jeleniej a nie we Wrocławiu! miejsc pracy też przybędzie.... SUPER!!!

E ja proponuje przy wjeździe do miasta JG
napisać wielki napis Jelenia Góra - Galeria Handlowa czynna od 10.00 do 18.00. Pracy Brak . Zarobki mizerne. Wyzysk w handlu i turystyce na porządku dziennym.Zapraszamy :P

"napisać wielki napis"? "pracy brak" - "zarobki mizerne"?... lepiej popracuj nad stylem i logiką 'Czytelniku' - uwierz lub nie, ale gramotni mają łatwiej na rynku pracy.
A tak na marginesie - to mamusinego rękawa nie było w pobliżu i musiałeś się wypłakać na forum?

Pan Porębalski otwiera kolejne budowy galerii handlowych. A gdzie miejsca pracy dla ludzi wykształconych ....u pana Dudkiewicza we Wrocławiu?t

Pewnie, lepiej żeby tam dalej stały pijackie meliny nad ściekiem.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.