Zabawa retro na Orlu

Zabawa retro na Orlu

W sobotę, 12 marca, w Stacji Turystycznej Orle w Górach Izerskich XIX Bieg Izerski i XIII Bieg Retro, odbywający się w ramach SKI Retro Festiwalu w Szklarskiej Porębie.

Jak czytamy w regulaminie XIII Biegu Retro: Sprzęt narciarski zawodnika nie może mieć nic wspólnego z nowoczesnymi technologiami produkcji nart, kijów, butów i wiązań: odpadają kevlarowe kijki, wiązania z włókien węglowych zapinane na pilota, teflonowe ślizgi, laserowe czubki, tytanowe gogle, i’pody w butach oraz modemy w nartach łączące ze znajomymi na Facebook’u… Za „retro” uznajemy tylko narty drewniane z wiązaniami typu kandahar lub rzemieniowo-paskowymi, kije i buty też mają być z tamtej epoki.

Osobna punktacja będzie za strój retro: narciarska moda a’ la Alpinus, Campus, The North Face czyli windstopery, polarki, goretexy i termotexy nie będą sexy…
Dystans XIII Biegu Retro: 3.5 km, a XIX Biegu Izerskiego: 12 km. Start pierwszego o goz. 11.30, a drugiego o godz. 12.30. Wpisowe: 15 zł (osobno na każdy bieg).
Orle znajduje się 5 kilometrów od Jakuszyc i szosy do centrum Szklarskiej Poręby. Jeśli utrzymają się warunki zimowe, najwygodniej będzie dotrzeć na tę imprezę na nartach biegowych.
 

 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.