Zagrali na inaugurację festiwalu

Zagrali na inaugurację festiwalu

W Filharmonii Dolnośląskiej po raz XXI rozbrzmiewa Ogólnopolski Festiwal „Gwiazdy Promują”. W inauguracyjnym koncercie na wiolonczeli zagrał mistrz – profesor Zdzisław Łapiński oraz jego uczniowie: Joanna Gutowska i Adam Woźniak. Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej poprowadził Mirosław Jacek Błaszczyk. Słuchaczy w kilkudniowy festiwal wprowadziła muzyka Andrzeja Panufnika, Piotra Czajkowskiego i Roberta Schumanna.

- To już 21 raz spotykamy się na festiwalu, powszechnie uważanym za jeden z najważniejszych w Europie. Festiwal to nasze wspólne dziecko z dyrektor Zuzanną Dziedzic i Orkiestrą Filharmonii Dolnośląskiej – mówił profesor Roman Lasocki, kierownik artystyczny festiwalu  - Sens tego zgromadzenia jest bardzo prosty. Chcemy, żeby młodzi muzycy szli w życie wyposażeni w pewien glejt. A cóż może być cenniejszego jak udział w festiwalu o tak zobowiązującej nazwie w obecności swoich mistrzów.   

- Oni nie mają jeszcze tak zwanego nazwiska, a mimo to tak licznie tutaj przyszliście, żeby ich słuchać. To ogromny kredyt zaufania dla młodych muzyków - dziękował melomanom profesor Zdzisław Łapiński – Ten festiwal to niezwykle cenna inicjatywa. Szkoda, że nie promieniuje, że wszędzie nie ma takich możliwości promowania młodych, ale widocznie nie wszędzie jest taka publiczność – profesor dziękował inicjatorom festiwalu, tym, którzy go finansują i jeleniogórskiej publiczności.

Dziś, w sobotę 15 lutego o godzinie 19 w filharmonii kolejny koncert w ramach festiwalu „Gwiazdy Promują”. Profesor Igor Cecocho (trąbka) do Jeleniej Góry przywiezie swoich studentów: Krzysztofa Sadowskiego i Aleksandra Kobusa. Przy fortepianie zasiądzie Maria Miszczak.    

DSC_0661.JPG
DSC_0645.JPG
DSC_0647.JPG
DSC_0649.JPG
DSC_0650.JPG
DSC_0651.JPG
DSC_0652.JPG

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.