Zgrzyty podczas odprawy lwóweckich policjantów

Zgrzyty podczas odprawy lwóweckich policjantów

Jest coraz bezpieczniej – tym pochwalili się lwóweccy policjanci podczas wczorajszej odprawy rocznej. Humory mundurowym popsuli samorządowcy, którzy mają dość finansowania zadań, za które odpowiedzialna powinna być „góra” policji.

W powiecie lwóweckim pracuje 95 policjantów w tym 23 pracowników cywilnych zatrudnionych w komisariatach. Jak pokazują statystyki przygotowane przez policjantów przestępczość w powiecie lwóweckim spada, wzrasta też wykrywalność przestępstw. W 2006 roku policjanci podjęli się 1061 spraw gdzie w roku ubiegłym ta liczba zmalała do 1000. Podobnie jest z rozbojami których w 2010 roku było zaledwie 7 a w 2004 roku 16. Dość ciekawie kształtują się liczby jeśli chodzi o kradzieże pojazdów, których w 2004 roku było aż 44 a w roku ubiegłym zaledwie 14. Plagą pozostają kradzieże z włamaniem. W 2004 roku było ich na terenie powiatu aż 179, a w roku 2010 - 107.

Podczas uroczystej odprawy policjanci przedstawili kilkadziesiąt różnych statystyk łącznie z wynikami lwóweckich policjantów na tle województwa i powiatów sąsiadujących. Okazuje się, że lwówecka jednostka policji osiąga jedne z najlepszych wyników, a powiat lwówecki staje się coraz bardziej bezpieczny. Ciekawe, że tak samo

Słodko przestało być, kiedy głos zabrali samorządowcy, którzy mieli dość ciągłych próśb policji o dofinansowanie remontów i inwestycji. – Nasza gmina przeprowadza szereg inwestycji w związku z tym się zadłuża i nie możemy ciągle wspomagać finansowania policjantów, te pieniądze się kończą. To nie jest nasze zadanie i nasz obowiązek – mówił burmistrz Gryfowa Olgierd Poniźnik do zastępcy komendanta wojewódzkiego policji Andrzeja Łuszczyszyna. Zdanie burmistrza Gryfowa podzielił między innymi Jan Zaliwski, zastępca burmistrza Mirska i Ludwik Kaziów burmistrz Lwówka Śląskiego, którzy „naciskali” na komendanta wojewódzkiego, aby znalazł jakieś rozwiązanie w tej sprawie.

Burmistrz Gryfowa pokazywał też pismo od Roberta Mirasa, który prosił samorząd Gryfowa o dofinansowanie wymiany pokrycia dachu lwóweckiej komendy. Radni ostatecznie wniosek odrzucili a burmistrz argumentował to tym, że gmina ma swoje obiekty do remontu. Padały też pytania do zastępcy komendanta wojewódzkiego o fatalny stan lwóweckiej komendy, argumenty były mocne dlatego, że inne jednostki w województwie są remontowane a lwówecka jest pomijana. Komendant wojewódzki argumentował ten fakt tym, że w renowacjach budynków komend policji w innych miastach ogromny udział mają samorządy.

Rozwiązanie trzeba będzie znaleźć i to szybko, bo budynek który zajmują policjanci w Lwówku Śląskim wymaga sporych inwestycji. Wymieniać i remontować trzeba praktycznie wszystko łącznie z instalacjami i oknami.

Sami policjanci nie ukrywają faktu, że często pracują na prywatnym sprzęcie i dokładają do firmy. Inne jednostki takie jak na przykład w Kamiennej Górze czy Zgorzelcu są gruntownie wyremontowane. Z drugiej strony, ogromny wkład miały tam samorządy a naszych na to po prostu nie stać.

Zgrzyty podczas odprawy lwóweckich policjantów
Zgrzyty podczas odprawy lwóweckich policjantów
Zgrzyty podczas odprawy lwóweckich policjantów

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.